Ile przedszkoli i żłobków wróciło do pracy? Dane MEN

Ile przedszkoli i żłobków wróciło do pracy? Dane MEN
Drukuj Skomentuj

Od 6 maja przedszkola i żłobki mogą wznowić swoją pracę. Pomimo tej możliwości, część z nich zdecydowała się o powróceniu do pracy w późniejszych terminach. Ile przedszkoli i żłobków pracuje obecnie?

Wiceminister edukacji Maciej Kopeć poinformował, że we wtorek odbyła się wideokonferencja kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej z kuratorami oświaty, dzięki której dowiedzieliśmy się ile dokładnie placówek funkcjonuje po 6 maja.

 

- Wczoraj odbyła się wideokonferencja kierownictwa MEN z kuratorami oświaty. Jej tematem było m.in. otwarcie przedszkoli. Z danych przekazanych we wtorek przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało 4800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego (prawie 34 tys. przedszkolaków). Wideokonferencja dotyczyła także przygotowań do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych oraz kolejnych etapów odmrażania życia gospodarczego i społecznego, w tym systemu edukacji - powiedział wiceminister.

Jak podaje ministerstwo, w Polsce istnieje ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Łącznie uczęszczało do nich 1,41 mln dzieci. Na początku drugiego etapu odmrażania gospodarki otwarto 1,6 tys. przedszkoli i żłobków. 6 maja wyruszyło do nich prawie 11 tys. przedszkolaków. Jak Twierdzi wiceminister, obecnie pracuje już 4,8 tys. placówek, do których uczęszcza prawie 34 tys. przedszkolaków.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!