IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych
Drukuj Skomentuj

Już po raz czwarty odbędzie się Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych, na który zaprasza redakcja czasopisma „Forum Placówek Niepublicznych”. Tematem grudniowej konferencji będzie ,,Dotowanie szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst”.

Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych to cykliczne spotkanie dyrektorów i właścicieli szkół i przedszkoli prywatnych, odbywające się od 2012 roku w Warszawie. Organizatorem kongresu jest miesięcznik „Forum Placówek Niepublicznych”. Celem kongresu jest pomoc zarządzającym placówkami niepublicznymi w realizacji ich zadań, opracowaniu niezbędnej dokumentacji oraz interpretacji niejasnych przepisów.

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad Kongresem.

Czwarta edycja kongresu, która odbędzie się 13 grudnia 2013 r., skupi się na temacie dotowania szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst. Jest to kwestia wzbudzająca wiele kontrowersji, czemu trudno się dziwić. Samorządy, szukając oszczędności za wszelką cenę, zaniżają ich wysokość, kierując się kryteriami, które często są niezgodne z wyrokami sądów.

Dodatkowo, w czerwcu 2013 r. znowelizowano ustawę o systemie oświaty (Dz. U. z 2013 r., poz. 827), a zapisy te znacząco wpływają na zasady przyznawania, wydatkowania i rozliczania dotacji, co może rodzić dodatkowe wątpliwości. Celem Ogólnopolskiego Kongresu dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych będzie ich rozwianie i szczegółowe wyjaśnienie.

Podczas grudniowego spotkania, uczestnicy kongresu uzyskają praktyczną wiedzę o najnowszych zmianach w oświacie, metodach wdrażania ich w życie oraz dokumentację przedszkola i szkoły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kongresniepubliczne.pl

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi