Jajka styropianowe - ozdoby na Wielkanoc. Kreatywne pomysły DIY

Jajka styropianowe - ozdoby na Wielkanoc. Kreatywne pomysły DIY
Drukuj Skomentuj

Nadchodzące święta wielkanocne to doskonała okazja do tego, by zasiąść do wspólnego robienia ozdób. W Wielkanoc nie może zabraknąć różnorodnych pisanek. Świetnie sprawdzą się jajka styropianowe, z których można wyczarować cuda.

Wielkanoc 2024. Jajka styropianowe – ozdoby wielkanocne DIY


Styropianowe jajka możemy ozdobić na ogrom różnorodnych sposobów. Jeśli przygotowujemy te ozdoby z małymi dziećmi, warto postawić na prostsze, ale równie efektowne rozwiązania. Najprostszym sposobem jest przyczepianie szpilkami cekinów – na przykład żółtych czy zielonych. Jeśli użyjemy więcej kolorów, możemy wyczarować z nich zajączka czy kurczaczka.

 


Farby to kolejny bardzo łatwy pomysł na wielkanocne jajko DIY. Podobnie jak w przypadku cekinów ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Możemy również użyć filcu, piórek czy gotowych plastikowych oczu, by nadać charakter naszemu zwierzątku.


Dekorowanie jajek styropianowych tkaniną to kolejny łatwy sposób na efektowną dekorację. Można też dodać ozdoby, takie jak koronki, wstążki czy guziki, aby nadać jajkom dodatkowy urok.

 

Sprawdź także: Przerwa wielkanocna 2024. Kiedy wolne od szkoły i przedszkola?


Technika quillingu to coś dla nieco starszych dzieci. Za jej pomocą, używając cienkich pasków papieru w różnych kolorach i zwjaniu ich w różne kształty, takie jak kółka, spirale czy pętle i przyklejanie ich do jajka styropianowego, można stworzyć unikalne wzory i tekstury na tej ozdobie.


Styropianowe jajko można też ciasno owinąć grubą muliną czy włóczką. Po doklejeniu uszu czy dzioba może powstać wielkanocny symbol.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!