Jak aktywować bon 500 plus?

Jak aktywować bon 500 plus?
Drukuj Skomentuj

Planujesz wakacje? Świetnie się składa! Już dziś, z piątku na sobotę, z 31 lipca na 1 sierpnia będziesz mógł aktywować bon turystyczny. Turystycznym bonem 500 plus zapłacisz za wypoczynek twojego dziecka. Przeczytaj, by dowiedzieć się jak aktywować bon 500 plus.

Na bon turystyczny czeka naprawdę wiele polskich rodzin. Choć początkowe obietnice tysiąca złotych dla etatowego pracownika zamieniły się w niższe świadczenie dla dzieci, to i tak jest to zastrzyk gotówki, który pomoże wielu rodzinom w spełnieniu dziecięcych marzeń.


Bon turystyczny przysługuje wszystkim dzieciom, które korzystają ze świadczenia 500 plus. Co ciekawe, bon nie jest zależny od dochodów rodziców, a pieniądze trafią do każdego polskiego dziecka.


Od 24 lipca podmioty gospodarcze mogą dołączać do programu.

Obecnie dołączyło 5600 firm. Resort rozwoju spodziewa się jednak podwojenia tej liczby! Lista obiektów, w których można będzie zapłacić bonem, zostanie opublikowana w sobotę (1 sierpnia 2020 roku) na stronie bonturystyczny.gov.pl.

 

Jak aktywować  bon turystyczny 500 plus?


Rodzice, którzy chcą aktywować bon turystyczny, muszą zalogować się na platformie PUE ZUS. Będą mogli pobrać go tylko rodzice dzieci do 18. roku życia. Na szczęście nie będą musieli oni wypełniać specjalnych wniosków. Wystarczy, że potwierdzą zgodność danych osobowych.


Profil na PUE można założyć najszybciej przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na PUE, wystarczy aktywować bon kierując się wyświetlanymi poleceniami. Bon w formie kodu zostanie otrzymają na podany numer telefonu lub adres e-mail.


Jeśli rodzice dokonają płatności bonem, otrzymają potwierdzenie transakcji SMS-em.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!