Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? Najlepsze rady dla rodziców

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? Najlepsze rady dla rodziców
Drukuj Skomentuj

Wakacje 2023 trwają w najlepsze. Wielu z nas planuje zagraniczne wakacje, a co za tym idzie – jako środek transportu wybiera samolot. Dla dzieci podróż tym środkiem transportu może być jednak stresująca. Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? Podpowiadamy.

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?


Rozmowa o podróży pozwoli dziecku przygotować się na lot samolotem. Warto więc opowiedzieć dziecku, czym jest ta maszyna, po co się nią lata i uczulić na to, jak będzie wyglądała podróż i co może wydarzyć się w trakcie. Jeśli mamy taką możliwość, możemy przed podróżą wybrać się na lotnisko i pokazać przedszkolakowi, jak wyglądają samoloty i opowiedzieć o procedurach. Warto również poruszyć temat zapinania pasów i opcjonalnych turbulencji. Dziecko będzie przygotowane na to, co może wydarzyć się podczas lotu.

 

Sprawdź także: Wycieczki jednodniowe dla przedszkolaków - najlepsze pomysły na rodzinne wyjścia


Wspólne pakowanie bagażu to kolejny doskonały pomysł na oswojenie dziecka z podróżą. To też okazja do wytłumaczenia, jak wygląda kontrola bagażowa i dlaczego musi się odbywać. Zaangażuj dziecko również w przygotowania do lotu – wspólnie zróbcie posiłek, który zabierzecie na drogę i spakujcie plecak z kredkami i kolorowankami, czy tablet.

 

Czytaj także: Najlepsze kreatywne zabawy na plaży dla przedszkolaków


Zapewnij dziecku komfort. Przede wszystkim zadbaj o to, by ubrania były wygodne. Nie zapomnij też o zabraniu bluzy, gdyż na pokładzie może być chłodno – szczególnie, jeśli jest to kilkugodzinny lot. Zachowuj spokój i zachęcaj dziecko do rozmowy, włącz je w planowanie wypoczynku i zwiedzania. Po udanym locie wynagródź go dziecku.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!