Jak przygotować świąteczne ozdoby z dzieckiem

Jak przygotować świąteczne ozdoby z dzieckiem
Drukuj Skomentuj

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja do tego, aby spędzić więcej czasu z dzieckiem. Maluch chętnie włączy się w wir świątecznych przygotowań, pomagając na przykład w przystrojeniu domu. Podpowiadamy jak przygotować świąteczne ozdoby z dzieckiem.

Boże Narodzenie to święta, które są najbardziej wyczekiwane przez najmłodszych. Już od samego początku grudnia dzieci skreślają dni dzielące je od upragnionej Gwiazdki. Pomóżmy odkrywać maluchom urok tego niezwykłego czasu i włączmy je do przygotowań. Proponujemy wspólne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych, które później przystroją domową choinkę lub mieszkanie.

Poznaj pomysły na grudniowe zabawy z dzieckiem, wejdź: Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w grudniu

 

Choinkowy łańcuch


Na żadnej choince nie może zabraknąć łańcucha! A jego własnoręczne zrobienie jest bardzo łatwe, nawet dla małych dzieci. Wystarczy, że rodzic przygotuje kolorowe paski papieru o szerokości jednego centymetra i długości około siedmiu centymetrów -  z nich powstaną ogniwa choinkowego łańcucha. Dziecko bierze pierwszy pasek papieru i skleja jego końce ze sobą, podobnie postępując z następnymi (Pamiętaj: końce kolejnych ogniw należy skleić po przełożeniu przez poprzednie).

Łańcuch na choinkę może być również jadalny! Wystarczy przygotować dużą miskę popcornu, suszone owoce, np. morele oraz długą nitkę. Aby zrobić smaczny choinkowy łańcuch wystarczy nawlekać przygotowane smakołyki na mocną nić lub sznurek - łańcuch gotowy!

 

Oryginalne bombki


Jeśli zastanawiacie się jakie pomysły plastyczne dla dzieci mogą zainteresować je przed Świętami, radzimy wspólnie ozdobić bombki. Najlepiej wybrać te plastikowe w jednolitym kolorze, ponieważ nawet jeśli mały artysta wypuści je z rączki, przedmiot nie rozbije się. Bombkę można upiększyć na wiele sposobów - rysując flamastrami, oklejając papierem lub naklejkami, przyklejając plastelinę, cekiny albo brokat. Dobrym pomysłem jest połączenie kilku technik plastycznych, dzięki czemu powstanie unikalne dzieło. Pozwalając dziecku puścić wodze wyobraźni, zyskacie naprawdę niesamowite bombki choinkowe.

 

Figurki z masy solnej


Przygotowanie ozdób bożonarodzeniowych z masy solnej składa się z dwóch etapów: przygotowania mieszanki oraz prawdziwej zabawy! Do przygotowania masy potrzeba: szklankę mąki, pół szklanki soli i pół szklanki wody. Trzeba je połączyć i ugniatać aż do uzyskania jednolitej, elastycznej masy, którą następnie należy  rozwałkować do grubości około pół centymetra.

Bożonarodzeniowe ozdoby z masy solnej można wyciąć używając foremek do pierniczków lub ukształtować je dłońmi. Zabawa w wycinanie i lepienie z pewnością spodoba się małym artystom, którzy ze zniecierpliwieniem będą czekać na efekty swej pracy, czyli „wypieczenie” masy solnej w piekarniku. Kiedy ozdoby już wystygną, maluchy mogą je dalej upiększać, np. używając farbek czy brokatu.

 

Papierowe śnieżynki


Aby maluch mógł zrobić papierowe śnieżynki, należy przygotować arkusze białego, złotego i srebrnego papieru, z których rodzic wytnie koła o różnej średnicy. Maluchy składają koła cztery razy na pół, a następnie na krawędziach wycinają nożyczkami różne kształty. Po rozłożeniu zobaczymy ażurową śnieżynkę, do której można przytwierdzić nitkę i zawiesić na choince.

 

Choinki z szyszek


Jeżeli podczas jesiennych spacerów zbieraliście szyszki, będziecie mogli ich użyć do przygotowania świątecznych dekoracji. Pomalowane zieloną farbą idealnie będą imitować miniaturowe choinki. Kiedy pomalowane szyszki wyschną, maluchy mogą zająć się ich ozdabianiem. Z plasteliny czy folii aluminiowej powstaną świetne bombki, a brokat doskonale będzie imitował skrzący się śnieg!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi