Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?

Jak sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka?
Drukuj Skomentuj

Mimo obecnej sytuacji niektórzy rodzice zdecydowali się na wysłanie dzieci na kolonijny wypoczynek wakacyjny czy obozy. Rodzice dzieci, które wyjeżdżają na zorganizowany wypoczynek, bardzo często drżą o ich bezpieczeństwo. Sprawdź, w jaki sposób należy sprawdzić autokar przed wyjazdem dziecka.

Rzetelna informacja


Rodzicu – pamiętaj, że masz prawo do rzetelnej informacji! Trzeźwość kierowcy, ale też stan techniczny pojazdu są bardzo ważne.  W związku z tym powinieneś koniecznie zlecić funkcjonariuszom Policji  bądź Inspekcji Transportu Drogowego kontrolę o kompleksowym charakterze. Warto pamiętać, by zaplanować to z odpowiednim wyprzedzeniem.


Skorzystaj ze strony internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl. Gdy wpiszesz tam numer rejestracyjny – będziesz mógł zapoznać się z danymi, związanymi z jego ostatnim badaniem technicznym, danych technicznych oraz potwierdzić posiadanie polisy OC. Udostępniane dane pochodzą w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

Kto może wystąpić o kontrolę?


O sprawdzenie autokaru może poprosić każdy – zarówno organizatorzy wycieczki jak i rodzice dzieci, które wyjeżdżają na wycieczkę. Jeśli stan trzeźwości kierowcy wzbudza twoje podejrzenia – skontaktuj się z policją, by dokonała kontroli trzeźwości.

 

Kiedy zamówić kontrolę i kiedy się ona odbędzie?


Najlepszym wyjściem będzie kontrola na miejscu zbiórki. Zrób to z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem, by służby bezpieczeństwa mogły wpisać ją w harmonogram.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!