Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?
Drukuj Skomentuj

Jeśli jesteś rodzicem, który planuje zabrać swoją pociechę na rowerowe wycieczki – świetnie trafiłeś! Okazuje się, że wybór fotelika rowerowego dla dziecka wcale nie jest prosty. Na rynku jest wiele różnych modeli, które oferują wiele rozwiązań. Najważniejsze jest jednak, by fotelik był wygodny i bezpieczny. Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka?

 

Foteliki rowerowe - na co zwrócić uwagę?


Wybierając fotelik rowerowy, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność. Jeśli planujesz długie wycieczki,  warto rozważyć fotelik z funkcją spania – oparciem, które można samodzielnie regulować. Wówczas, warto również zadbać o dodatkowe osłony fotelika, które ochronią dziecko przed silnym wiatrem lub deszczem.Rowerowe przyczepki


Dziecko, aby mogło jeździć w foteliku rowerowym, powinno potrafić samodzielnie siedzieć. Dla mniejszych dzieci specjaliści zalecają zatem rowerowe przyczepki. Bardzo często są one wyposażone w specjalne osłony, które ochronią dziecko przed wiatrem i deszczem, ale też pasy, które sprawią, że twojemu dziecku nie będzie grozić żadne niebezpieczeństwo.

 

Czytaj również: Ulga prorodzinna 2021. Kończy się czas!

 

Fotelik rowerowy montowany z przodu


Fotelik rowerowy montowany z przodu nie jest najczęstszym wyborem wśród rodziców. Taki model warto wybrać, jeśli twoje dziecko jest energiczne. Wówczas, będziesz mógł mieć je na oku i zapewnić mu bezpieczeństwo. Kupując ten fotelik, warto sprawdzić, czy w zestawie znajdują się specjalne osłonki chroniące przed deszczem i wiatrem.

 

Sprawdź także: Alergia na jaja u dziecka

 

Fotelik rowerowy montowany do ramy roweru


Foteliki montowane do ramy roweru to bardzo dobra opcja. Przymocowanie do ramy sprawia, że amortyzowane są wszelkie podskoki spowodowane przez nierówności.

 

Sprawdź również: Najnowsze formy i metody współpracy przedszkola z rodzicami

 

Fotelik rowerowy montowany z tyłu roweru


To najczęściej wybierana przez rodziców opcja. Foteliki te montuje się na ramie roweru, sztycy siodła lub na bagażniku roweru. To dobra opcja, gdy wozimy nieco większe dziecko. Bardzo często foteliki te mają możliwość rozkładania ich, co jest niezwykle przydatne, gdy dziecko zaśnie w trakcie jazdy.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!