Jak wybrać plecak dla dziecka?

Jak wybrać plecak dla dziecka?
Drukuj Skomentuj

Wybór plecaka odpowiedniego dla dziecka wcale nie jest taki prosty. Aby plecak był dobrze dobrany do twojej pociechy, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jak zatem wybrać najlepszy plecak dla dziecka? Przeczytaj!

Kręgosłup dziecka jest nadzwyczaj podatny na wszelkiego rodzaju deformacje i jest bardzo delikatny. Zły wybór plecaka może sprawiać twojemu dziecku ból i narazić go na niebezpieczeństwo. Poniżej przedstawiamy, na co należy zwrócić uwagę szukając plecaka dla dziecka.

 

Waga i wzrost


Plecaka nie wolno kupować na wyrost. Plecaki dla dzieci młodszych i starszych osób zdecydowanie się od siebie różnią. Nie wystarczy kierować się wiekiem dziecka. Weź pod uwagę jego wymiary.

 

Usztywnienie


Plecak dla dziecka powinien być usztywniony tak, by jego tylna część przylegała do pleców od ramion aż do odcinka lędźwiowego. Pomoże to na równomierny rozkład ciężaru, który często jest ponad siły dzieci. 

 

Szerokie szelki


Duży ciężar sprawia, że wąskie szelki boleśnie wpijają się w barki. By temu zapobiec wybierz ten plecak, który ma szerokie i miękkie szelki.

 

Lekkość


Plecak musi być lekki. Dzieci muszą nosić w nim dużą liczbę książek, więc zrezygnuj z plecaka, który bez zawartości również waży swoje!

 

Liczne przegródki


Im więcej przegródek, tym lepiej. Dzięki temu dziecko będzie mogło utrzymać porządek i nie narazi książek na zalanie czy pobrudzenie. Jednocześnie większa liczba przegródek sprawia, że łatwiej jest odnaleźć potrzebne w danej chwili przedmioty.

 

Odblaski


Jeśli wiesz, że twoje dziecko będzie spacerować po zmroku – zwróć uwagę czy plecak ma odblaski.

 

Dobra jakość i wygląd


Warto zainwestować w produkt dobrej jakości, który posłuży dziecku dłużej. Zdecyduj się na zakup tylko takiego plecaka, który spodobał się twojemu dziecku. Wtedy z pewnością będzie nosiło go prawidłowo i szanował przedmiot.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!