Jak wybrać pościel do przedszkola?

Jak wybrać pościel do przedszkola?
Drukuj Skomentuj

Zakupy do przedszkola to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Każde przedszkole ma inne wymaganie odnośnie do przedszkolnej wyprawki. Najczęściej jednak za zakup pościeli do przedszkola odpowiadają rodzice. Sprawdź, by dowiedzieć się, jak wybrać najlepszą pościel do przedszkola.

 

Leżakowanie


Leżakowanie praktykowane jest w wielu przedszkolach, szczególnie w grupach młodszych dzieci. Pod nazwą tą kryje się drzemka, zazwyczaj poprzedzona przebraniem dzieci w piżamy i  czytaniem im bajki na lepszy sen.


Drzemka odbywa się na zapewnionych przez przedszkole leżakach lub materacach. Leżaki produkowane są zwykle w dwóch rozmiarach mniejszym 60x120 cm oraz większym 60x140 cm, jednak powinieneś zapoznać się z dokładnymi wymiarami preferowanymi przez przedszkole dużo wcześniej.

 

Pościel do przedszkola – na co zwrócić uwagę?

 


•    rozmiar powłoczek – jeśli przedszkole wymaga od rodzica zakupu samej pościel bez wypełnień, to należy zakupić powłoczki w tym samym rozmiarze, aby bez problemu pasowały na przedszkolne kołderki.
•    rodzaj wypełnienia – nie kupuj grubego wkładu. Lepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na letnie wypełnienie, ponieważ sale przedszkole są odpowiednio ogrzewane.
•    kocyk do przedszkola – często przedszkola stosują kocyki jako prześcieradło na leżaki, więc wybierz cienki kocyk
•    rozmiar poduszki – kup powłoczkę o wymaganym przez przedszkole rozmiarze
•    przechowywanie – dowiedz się, w czym ma być przechowywana pościel

 

 

Tkanina pościeli do przedszkola


Najlepszym wyborem będzie bawełniana pościel. Zrezygnuj z poliestru i policotonu, ponieważ materiały te powodują nadmierne pocenie się ze względu na brak możliwości prawidłowej cyrkulacji powietrza.

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!