Jak wyrwać mleczaka? Poradnik dla dzieci i rodziców

Jak wyrwać mleczaka? Poradnik dla dzieci i rodziców
Drukuj Skomentuj

Jak wyrwać mleczka? Dla wielu dzieci i rodziców to nie lada wyzwanie. Można zrobić to samodzielnie w domu lub u dentysty lub czekać, aż ząb sam wypadnie. Oto skuteczne sposoby, które nie sprawią dziecku wiele bólu.

Jak wyrwać mleczaka?


Mleczaki to pierwsze zęby, które wyrastają u dzieci. Nadchodzi jednak taki czas, w którym zaczynają się ruszać i pojawia się problem. Zbyt długo ruszający się ząb jest dla dziecka utrapieniem, które może sprawić mu ból. Jak więc wyrwać ząb mleczny?

 

Sprawdź także: Kołdra obciążeniowa dla dziecka - czy warto? To klucz w tej terapii


Mleczaki zaczynają wypadać między piątym a siódmym rokiem życia dziecka, jednak różni się to w zależności od osoby. Należy pamiętać o tym, by nie wyrywać zębów na siłę i za wszelką cenę. Ząb będzie gotowy do samodzielnego wyrwania, gdy zacznie „wisieć na włosku”. Wówczas nie ma mowy o długim bólu.


Sposób naszych babć to jabłko i trzeba przyznać, że jest niezawodny. Gdy dziecko ugryzie jabłko, gdy nadejdzie już ta pora, z pewnością zostawi w nim zęba. Możemy również spróbować wyjąć zęba palcami. Należy wcześniej umyć dokładnie dłonie. Jednym z lepszych sposobów jest wyrwanie zęba nitką. W każdym z tych przypadków ząb jednak musi się bardzo mocno ruszać, przeszkadzać dziecku, a to nie powinno się bać i wyrazić zgodę na wyrwanie.

 

Sprawdź również: Ile snu potrzebuje dziecko? To pomoże zadbać o dobry sen


Należy uważać na bardzo kreatywne sposoby wyrwania mleczaka, które możemy znaleźć w internecie, ponieważ możemy wyrządzić dziecku krzywdę.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!