Jak zgłaszać uwagi nauczycielowi, aby nie czuł się urażony?

Witam. Odbierając ostatnio dziecko z przedszkola zauważyłam, że jedna z przedszkolanek dosyć głośno krzyczała na dziecko. Obawiam się jednak, że po zwróceniu uwagi nauczycielce moje dziecko będzie traktowane przez nią gorzej. 

Nie mam pojęcia jak podejść do tego tematu. Zdaję sobie sprawę, że to jest sytuacja niedopuszczalna, ale boję się o swoje dziecko, tym bardziej że tak trudno było nam dostać się do przedszkola. 

Czy istnieje jakiś sposób aby zgłaszać uwagi przedszkolance aby nie czuła się urażona? Ela.

Kasia Skóra
specjalista

Myśle, że warto umówić się z tą Panią na rozmowę, podczas której wyrazi Pani swój niepokój przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie chodzi Pani o krytykę Pani nauczycielki, a rzeczową rozmowę. Krzyk na dzieci w przedszkolu jest niedopuszczalny, jednak nie wiadomo czy ta sytuacja jest sytuacją powszednią w przedszkolu czy może np Pani nauczycielka w tym dniu miała jakieś trudności prywatne. Nie zwalnia jej to z odpowiedzialnego zachowania wobec dzieci, niemniej jednak chcę zaznaczyć aby wziąć pod uwagę to, że nie wiemy o całej sytuacji jaka dotyczy tej Pani. Inną drogą jest rozmowa z dyrekcją, podczas której może Pani wyrazić swoje obawy i troskę o dziecko. 

Skomentuj

Zobacz także:

Skomentuj

Dodane komentarze (2)

  • ...
    odpowiedz

    będzie dobrze

  • Obserwator
    odpowiedz

    A czy Ty Matko nigdy nie podnosisz głosu na swoje dziecko? Ile masz Matko swoich własnych dzieci? Czy znasz dobrze przedszkole do którego uczęszcza Twoje dziecko? Jakie masz wymagania wobec nauczycieli przedszkola? Bo nauczyciel przedszkola to bardzo ważny człowiek w życiu Twojego dziecka. Wprowadza je w świat zdrowych relacji międzyludzkich. Z pewnością Twoje dziecko będzie traktowane jak każde inne spośród 25 dzieci, które ma w swojej grupie. Tylko dla Ciebie Matko Twoje dziecko jest najwspanialsze. Dla nauczyciela wszystkie muszą być są najwspanialsze. Spuść z tonu Matko i zobacz ile wrednych ludzi jest na świecie. Widzą tylko wady innych, a siebie mają za ideał. Zapewniam Cię, że nie jesteś idealna i nie masz prawa oceniać nauczyciela, a tym bardziej wypisywać w internecie swoich prywatnych spostrzeżeń, które krzywdzą osobę zajmującą się Twoim dzieckiem przez cały dzień. I na koniec. Matko, ile czasu dziennie poświęcasz swojemu dziecku, będąc z nim sam na sam i poświęcając mu zupełnie swój czas?Odpowiedziałaś sobie? To dobrze.