Jak zorganizować dziecku czas w samolocie? Najlepsze pomysły

Jak zorganizować dziecku czas w samolocie? Najlepsze pomysły
Drukuj Skomentuj

Coraz częściej wybieramy zagraniczne wakacje. Wiąże się to jednak z wyborem samolotu jako głównym środkiem transportu. Dla dzieci lot samolotem może być nie lada wyzwaniem. Warto więc zorganizować mu czas, by się nie nudziło. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak zająć dziecko w samolocie?


Zorganizowanie podróży w samolocie tak, by dziecko się nie nudziło, może być dla wielu rodziców dużym wyzwaniem. Szczególnie wtedy, jeśli lot trwa kilka-kilkanaście godzin. I choć warto wybrać lot, który będzie odbywać się nocą, by dziecko mogło spać, nie zawsze jest taka możliwość. Jak zatem zająć dziecko w samolocie?


W bagaż podręczny dziecka warto zapakować przedmioty, które pozwolą na przetrwanie podróży. Świetnie sprawdzą się kredki i kolorowanki, książeczki z zadaniami do wykonania, książka, karty do gry, czy tablet bądź smartfon z bajkami. Przed podróżą warto również pobrać kilka nowych aplikacji lub gier edukacyjnych, które mogą dostarczyć zarówno rozrywki, jak i nauki w czasie lotu.

 

Sprawdź również: Jak przygotować dziecko do lotu samolotem? Najlepsze rady dla rodziców


Długa podróż samolotem to również doskonała okazja, by dopiąć urlop na ostatni guzik. Jeśli planujecie zwiedzanie, warto opowiedzieć dziecku o miejscach, które będziecie odwiedzać. Przydatna może okazać się książka o danym kierunku. Możecie postawić również na opowieści o tym, na czym polega praca załogi samolotu i jak dzieje się, że samolot unosi się w powietrzu. Warto też przestudiować mapę lotu. Możliwości rozmowy jest wiele.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!