Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci

Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Każde przyjęcie to dla dzieci ogromne przeżycie. Zbliża się Sylwester i warto pomyśleć o zaplanowaniu małej imprezy także dla najmłodszych domowników. Dobrze zorganizowane przyjęcie dla dzieci zapewni im prawdziwą frajdę i niezapomniane wspomnienia.

Impreza dla dzieci wymaga trochę przygotowań, ale warto poświęcić chwilę aby zobaczyć uśmiech na buziach maluchów. Zatem jak po kolei zorganizować prawdziwe przyjęcie dla dzieci? Znajdziesz u nas wiele wskazówek i inspiracji, które możesz wykorzystać we własnym domu.

 

Zaproszenia na przyjęcie


Zaproszenia są bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia, a dodatkową atrakcją stanie się wspólne ich wykonanie. Wszystko zależy od inwencji twórczej zarówno dzieci i opiekunów. Oczywiście można kupić gotowe zaproszenia w sklepie, jednak sprawimy maluchom znacznie większą radość gdy będą mogły czynnie uczestniczyć w przygotowaniach do przyjęcia.

 

Zaproszenia można wykonać z kolorowych kartonów bądź wycinanek, kształt oraz wielkość jest dowolna, należy tylko umieścić najważniejsze informacje: kto kogo zaprasza, datę, godzinę oraz dokładny adres. Kolorowe pocztówki można rozesłać pocztą bądź wręczyć osobiście, najpóźniej tydzień przed planowanym przyjęciem, by rodzice maluchów także mogli się przygotować.

Przyjęcie urodzinowe to też okazja do wspólnego świętowania z rówieśnikami. Zaczerpnij inspirację i poznaj kilka sprawdzonych pomysłów na organizację zabawy, która na długo pozostanie w pamięci podopiecznych, wejdź: Pomysł na przyjęcie urodzinowe

 

Menu dla dzieci


Dzieci podczas intensywnej zabawy niewiele jedzą. Jednak istotne jest wcześniejsze zaplanowanie menu dla dzieci, aby w każdej chwili mogły się czegoś napić lub przekąsić. Dlatego też rodzice przede wszystkim powinni zadbać żeby na stole nie zabrakło napojów. Mogą to być soki owocowe, woda niegazowana bądź kompot. Drobne przekąski, jak np. owoce, prażona kukurydza, małe kanapki z warzywami są również mile widziane. Dzieci z pewnością będą zachwycone jeśli na zastawie stołowej znajdą swoich ulubionych bohaterów z bajek. W każdym dziecięcym sklepie, a nawet hipermarkecie, dostaniesz plastikowe kubeczki i talerzyki z podobiznami, np. Kubusia Puchatka czy innych bajkowych postaci.

Przyjęcie dla dzieci to wyjątkowa okazja, warto więc zadbać o wystrój pomieszczenia, w którym będzie odbywać się zabawa. Kolorowe baloniki czy serpentyny nadadzą się do tego idealnie. Rodzice mogą również pomóc dziecku w napisaniu na balonikach imion zaproszonych dzieci, albo po prostu uśmiechów i śmiesznych minek.

Zobacz także jak zorganizować bal karnawałowy dla najmłodszych, wejdź: Karnawał dla dzieci 2012

 

Zabawy dla dzieci


Dobrym początkiem zabawy dla dzieci jest przygotowanie im czapeczek lub masek. Można wykonać je samodzielnie z dzieckiem, jak w przypadku zaproszeń, bądź kupić gotowe. Malowanie twarzy to także fantastyczna zabawa. Za pomocą specjalnych farbek do malowania buzi można przemienić dziecko w kotka, pieska czy każde inne zwierzątko lub postać z bajki. Konkursy dla dzieci to też miła zabawa, w której oczywiście nie można zapomnieć o drobnych upominkach za każde dobrze wykonane zadanie.

 

Na wszelki wypadek rodzice powinni mieć także w zapasie nagrody pocieszenia dla dzieci, którym nie uda się zająć pierwszego miejsca w danym konkursie. Poza tym zabawy dla dzieci mogą być bardzo różne, np. konkurs rysunkowy, gra w "ciepło - zimo", zabawa w "pomidora" czy głuchy telefon albo budowanie zamku z klocków. Wszystko zależy od inwencji twórczej rodzica, ale warto pamiętać, że proste zabawy dla dzieci zawsze najlepiej sprawdzają się na kinderbalach.


Poznaj kilka pomysłów na grudniowe zabawy z dzieckiem, które nie tylko umilą czas, ale pozwolą maluchom poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę, wejdź: Grudniowe zabawy z dzieckiem

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi