Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka
Drukuj Skomentuj

Urodziny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu przedszkolaka. Maluch może spotkać się ze swoimi przyjaciółmi i kolegami, występując w nowej dla siebie roli – gospodarza przyjęcia. Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla pociechy jest jednak dużym przedsięwzięciem, dlatego przygotowaliśmy kilka rad dla rodziców.

Kinderbal z okazji urodzin, to jedno z ważniejszych wydarzeń dla malucha. Zabawa, na którą może zaprosić przyjaciół z przedszkola, jest czymś długo oczekiwanym, dlatego warto się postarać, by przyjęcie urodzinowe dziecka okazało się sukcesem.

 

Planowanie urodzin


Urodziny dla dzieci trzeba planować z dużym wyprzedzeniem. Kilka tygodni przed planowaną uroczystością, należy przygotować plan działania – dobrym pomysłem będzie włączenie w to małego solenizanta. Po pierwsze, ustalcie listę gości. Radzimy, by nie przesadzać z ich liczbą, bo jednej dorosłej osobie może być trudno zapanować nad tłumem rozbawionych maluchów. Przyjmuje się, że najlepiej zapraszać tylu małych gości, ile dziecko kończy lat.

Kolejnym krokiem będzie ustalenie motywu przewodniego dla przyjęcia. Oczywiście wszystko zależy od preferencji dziecka. Jeżeli maluch jest na etapie fascynacji piratami, zamieńcie dom w statek groźnych wilków morskich, jeśli dziecko lubi magiczne sztuczki – wyczarujcie atmosferę kojarzącą się z czarami. Podpowiemy, że bardzo często wybierane motywy to: cyrk, świat dinozaurów, dżungla, Dziki Zachód oraz postaci z bajek. Jednak tak na prawdę, ogranicza was tylko wyobraźnia.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie i wręczenie zaproszeń. Należy to zrobić przynajmniej tydzień przed planowanym przyjęciem, umieszczając na nich następujące informacje: kto organizuje, gdzie i kiedy odbywają się urodziny, jaki jest motyw przewodni i do kiedy trzeba potwierdzić przybycie. W wykonanie zaproszeń koniecznie trzeba zaangażować malucha, który może ozdobić je według własnego uznania.

 

Menu na przyjęcie urodzinowe dla dziecka


Aby przyjęcie urodzinowe dla dziecka okazało się sukcesem, trzeba przygotować odpowiednie menu. Co zrobić, by smakowało ono dzieciom, a przy okazji było zdrowe i pożywne? Warto postawić na kolory – wtedy nawet warzywa wydadzą się bardziej trakcyjne. Sprawdzą się też nieduże porcje oraz przekąski, które można zjeść jednym kęsem. Dobrym pomysłem będą owocowe szaszłyki – polane płynną czekoladą, staną się prawdziwym hitem. Warto przyrządzić także owocowe koktajle, w których znajdą świeże owoce, jogurt i być może odrobina lodów.

Zobacz jakie inne przekąski możesz podać dzieciom, wejdź: 6 zdrowych przekąsek dla dzieci

Oczywiście ważną kwestią jest tort urodzinowy dla dziecka, który powinien być związany z tematem przyjęcia. Tort można upiec samemu, jednak by mieć pewność, że się uda, warto zdecydować się na zamówienie go w cukierni. Wtedy wybierzemy nie tylko smak, ale również kształt i szaloną dekorację.

 

Gry i zabawy na przyjęcie urodzinowe


Prawdziwym hitem każdego przyjęcia urodzinowego dla dzieci są farbki do malowania twarzy. Można je bez problemu kupić w sklepach internetowych. Ich koszt, waha się od około pięciu do nawet kilkudziesięciu złotych.

Szukasz ciekawych pomysłów na zabawy? Wejdź i zobacz:
Pomysły na zabawy zręcznościowe dla dzieci

Warto też przygotować pomysły na zabawy dla dzieci na urodziny. Prawdziwym hitem będzie puszczanie baniek mydlanych – zestawy można kupić w każdym supermarkecie, ale bańki mydlane da się zrobić także domowym sposobem. Wystarczy przygotować szklankę wody, dolać do niej dwie łyżeczki gliceryny, cztery łyżki wody i dokładnie wymieszać. Bańki można puszczać za pomocą zwykłej słomki do napojów, trzeba jedynie przeciąć jej końcówkę na cztery i odgiąć na boki!

Dobrą zabawą dla dzieci mogą być kalambury. Oczywiście trzeba dostosować trudność zagadek do wielu uczestników. Maluchy mogą wcielać się np. w zwierzątka, bohaterów bajek czy przedstawicieli najpopularniejszych zwodów. Alternatywą dla kalambur będzie zgaduj-zgadula. Dzieci, zadając pytania, starają się odgadnąć, co znajduje się na karteczce. Odpowiedzi można udzielać, mówiąc tylko „tak” lub „nie”.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi