Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?

Jak zorganizować urodziny dziecka w domu?
Drukuj Skomentuj

Chcesz, żeby urodziny dziecka nie były nudne? Wystarczy, że zatroszczysz się o odpowiednie atrakcje, np. zabawy, dekoracje, pyszne przekąski. Jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz - przyjęcie będzie lepsze od tego w sali zabaw.

Zatroszcz się o wspaniałą imprezę

 

Organizując urodziny dziecka, rodzice powinni postarać się, by były one możliwie jak najbardziej spektakularne. Pyszne jedzenie, gry i konkursy oraz piękne dekoracje potrafią doprowadzić do tego, że przyjęcie będzie niezapomniane. Jeśli maluch nie może zobaczyć się z ukochanymi dziadkami lub kolegami - z pomocą przychodzi technologia, dzięki której możliwe będzie np. wspólne świętowanie urodzin przez wideo komunikator (np. skype).  Jest to pożądane w czasie pandemii koronawirusa. Organizując urodziny dzecka w domu, postaraj się o:

 

 

 • menu na urodziny dziecka w domu,
 • tort na urodziny dziecka,
 • urodziny dziecka w domu - dekoracje,
 • zabawy na urodziny w domu,
 • prezent urodzinowy dla dziecka.

Menu
Organizując urodziny dziecka zadbaj o odpowiednie przekąski. Z pewnością smakować będą dziecku:
 • duszkowa pizzerinka
 • chrupiące kulki rybne
 • kolorowe szaszłyki
 • ciasteczka owsiane
 • gofrowe koreczki na słono
 • gofrowe mini burgery
 • domowe nachosy
 • kolorowe kanapeczki
 • kruche talarki z twarożkiem
Z pewnością smakować będą też dziecku:  kawałki owoców, orzechy i migdały oraz krojone warzywa. Możesz też zrobić sałatkę caprese. Na przyjęciu urodzinowym dla dzieci nie może oczywiście zabraknąć odpowiednich napojów, np. koktajlu jagodowego z lodami lub koktajlu z arbuza. 


Tort dla dziecka

 

Najlepiej zróbcie go własnymi rękami. Tort zrobiony przez mamę lub tatę jest dla dziecka będzie pełny miłości. Nie martwcie się zatem, jeśli wasza ulubiona cukiernia jest zamknięta lub nie macie możliwości podjechania do niej i zamówienia wypieku. W internecie znajdziecie mnóstwo przepisów na torty urodzinowe. Upieczcie taki o ulubionym smaku waszych dzieci. Właściwie to mogą one wam również pomagać w pieczeniu. Z pewnością będzie to dla nich wspaniała zabawa.

 

 

Sprawdź również: Ekologiczne prezenty dla dzieci - najlepsze pomysły

 


Dekoracje

 

Sprawa dekoracji na urodziny jest niesamowicie prosta, bo za naprawdę nieduże pieniądze kupicie w internecie, co tylko będziecie chcieli – od balonów, serpentyn, czapeczek urodzinowych po girlandy i kolorowe zastawy stołowe. Przed wyborem, pomyślcie np. o tym, by przyrządzić tematyczne przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu i w takim stylu dobierzcie dodatki i ozdoby. Możecie też pokusić się o to, by wasze pomysły również pasowały do całości, chociażby kolorem.

 

 


5 pomysłów na zabawy

 

Jeśli nie chcesz, aby dzieci nudziły się na przyjęciu – obowiązkowym punktem są ciekawe zabawy urodzinowe. Jeśli nie masz pomysłu na nie - skorzystaj z naszych podpowiedzi. Każda z propozycji może być też wykorzystana jako konkurs.

 

 

 1. Kalambury – jedna drużyna pokazuje lub rysuje jakąś czynność, postać z bajki, itp. Nie można używać słów. Zadaniem drugiej drużyny jest odgadnięcie hasła.
 2. Odgadywanie smaków – musisz przygotować kilka rodzajów przekąsek, mogą to być owoce, warzywa, słodkości. Potrzebna będzie także opaska, która zasłoni maluchom oczy. Zadaniem dzieci będzie odgadnięcie jak największej liczby smaków.
 3. Karaoke – Zorganizujcie urodzinowe karaoke. Potrzebny będzie zrobiony wcześniej podkład muzyczny, odpowiedni sprzęt, a także teksty piosenek dla każdego z uczestników. Dzieci mogą śpiewać pojedynczo i w duetach – wedle uznania.
 4. Głuchy telefon – dzieci siadają w kole. Rodzic ustala hasło i mówi je jednemu z dzieci. Uczestnik podaje tą informację dalej – i tak po kolei, aż do ostatniego dziecka. Ono mówi na głos hasło, które usłyszało. W ten sposób sprawdzicie, czy usłyszane przez ostatnie dziecko hasło jest poprawne.
 5. Taniec z balonikiem – dzieci łączą się w pary, każda z nich otrzymuje swój balonik i trzyma go między brzuszkami lub głowami. Jest to o tyle trudne, że uczestnicy muszą w tym czasie tańczyć, robiąc to tak, by balon pozostał na swoim miejscu.  

 

 

Świetnym pomysłem jest też np. wspólne zagranie w planszówki. Na pewno macie jakieś w domu, a jeśli nie, bez trudu kupicie w internecie gry odpowiednie dla wieku waszego dziecka. Te najprostsze nadadzą się nawet dla dwulatków!

 


Urodziny w czasie pandemii

 

Urodziny dziecka w czasie pandemii wcale nie muszą być pozbawione kontaktu z rodziną i kolegami. Możesz zrealizować wszystko tak, by maluch czuł, że wszyscy pamiętają o jego urodzinach. Z pewnością ucieszy się z kartek od kolegów, rozmowy z dziadkami. 
 

 • Życzenia od kolegów i koleżanek. Poproś rodziców znajomych dzieci, by ich pociechy zrobiły kartki z życzeniami urodzinowymi dla waszego małego solenizanta i wysłali je pocztą na wasz adres.
 • Filmiki urodzinowe od kolegów. Poproś, by znajome dzieci nagrały życzenia w formie wideo i ich rodzice wysłali wam je elektronicznie, a wy zmontujecie je w całość i puścicie dziecku w dniu urodzin. Z pewnością sprawi mu to ogromną radość.
 • Spotkanie online z dziadkami. Zorganizujcie w domu wideokonferencję na konkretną godzinę w dniu urodzin dziecka ze wszystkimi babciami i dziadkami. Rozmowa online nigdy nie będzie równe spotkaniuna żywo ale lepsze to niż nic. Dziecko na pewno doceni wasz wysiłek w to, by sprawić mu przyjemność w dniu urodzin.

 

Sprawdź także: Pomysły na prezenty dla dzieci 0-5 lat i więcej

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!