Jak zorganizować wizytę Mikołaja w przedszkolu?

Jak zorganizować wizytę Mikołaja w przedszkolu?
Drukuj Skomentuj

Dzieci cały rok czekają na wizytę św. Mikołaja w przedszkolu. To dla nich długo wyczekiwane przeżycie, na które przygotowują się z dużym wyprzedzeniem. Już od listopada w przedszkolach przygotowywane są specjalne świąteczne ozdoby, dzieci uczą się piosenek i wierszyków, przygotowują jasełka.

Wizyta Mikołaja w przedszkolu – jak ją zorganizować?


Wizyta Mikołaja w przedszkolu to duże wyzwanie dla nauczycieli przedszkolnych i rodziców, ale ogromna radość dla dzieci. Najważniejsze jest, by do tej roli wybrać odpowiednią osobę. Nie może być to ktoś, kogo dzieci mogą z łatwością rozpoznać – np. po głosie. Nie niszczmy więc dziecięcych marzeń i zdecydujmy się na kogoś, kogo dzieci nie znają, a świetnie sprawdzi się w swojej roli. Warto rozważyć wynajęcie profesjonalnego Mikołaja z pięknym strojem. Jeśli jednak budżet na to nie pozwala – warto wybrać najlepszego z najlepszych.

 

Sprawdź także: Zabawki dla dzieci - na jakie funkcje zwrócić uwagę?

 

Prezenty od Mikołaja w przedszkolu – co wybrać?


Podarunki od Mikołaja, które dzieci dostają w przedszkolu, powinny być tak samo zapakowane – podobnie z zawartością. Warto wybrać opcję, w której wszystkie dzieci dostaną takie same prezenty. Dobrym pomysłem może być też podział na chłopców i dziewczynki. Nie warto jednak prosić rodziców, by przygotowali paczki dla swoich dzieci samodzielnie i dostarczyli je do szkoły. Może to sprawić, że niektóre dzieci będą miały bogatsze prezenty, a inne nie. Warto więc postawić na rozwiązanie, które nie wprawi w zakłopotanie żadnego dziecka ani rodzica.

 

Czytaj także: Jak wzmocnić odporność przedszkolaka jesienią?

 

Przygotowanie dzieci do wizyty św. Mikołaja


Wiele dzieci może bać się widoku św. Mikołaja. Warto więc z odpowiednim wyprzedzeniem tłumaczyć dzieciom, kto pojawi się w przedszkolu i jakie będzie miał intencje oraz czytać im historie związane ze św. Mikołajem i pokazywać bajki ze świątecznym motywem. Warto też włączyć dzieci w przygotowanie dekoracji świątecznych i ubieranie choinki.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!