Jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną? Najprostsze pomysły

Jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną? Najprostsze pomysły
Drukuj Skomentuj

Jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną? Z pewnością zastanawia się już wielu rodziców. To symbol Wielkanocy, bez którego w wielu domach nie obchodzi się świąt. Podpowiadamy, jak w prosty sposób zrobić palmę wielkanocną wraz z dzieckiem.

Jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną? Najprostszy sposób


Najprostszym pomysłem na palmę wielkanocną jest użycie tego, co możemy znaleźć na dworze. Pięknie będzie prezentować się palemka składająca się z kilku gałązek bazi, suszonych traw, zboża i bukszpanu. Można przyozdobić ją kolorami, malując użyte rośliny farbkami. Na koniec związujemy wszystko mocną nitką i gotowe!

 

Sprawdź również: Wielkanoc - ile wolnego czeka uczniów?

 

Palma wielkanocna z bibuły – jak ją zrobić?


Z pewnością wielu rodziców pamięta kościelne konkursy na najpiękniejszą palmę. Królowały na nich ogromne palmy wykonane w całości z bibuły. Wystarczy, że będziemy mieć kilka kolorów bibuły i gałęzie, które nią owiniemy. Dla lepszego efektu możemy ją postrzępić. Pamiętajmy jednak o tym, by zostawić część bez ozdób, która będzie nam służyła do trzymania palmy.

 

Palma wielkanocna – skąd wzięła się ta tradycja?


Tradycja przychodzenia do kościoła z palmami wielkanocnymi nawiązuje do triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, kiedy to witano go m.in. gałązkami palmowymi.

 

Czytaj także: Bon turystyczny 2023. Jego ważność się kończy. Zegar tyka


Zwyczaj ten był kultywowany już IV wieku we wschodnim chrześcijaństwie. Z czasem trafił też na Zachód i od XI wieku jest elementem liturgii kościelnej. Warto wiedzieć, że w Wielką Sobotę palemki wielkanocne są palone, a popiół z nich wykorzystywany jest w Popielec w kolejnym roku.


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!