Jak zrobić zająca wielkanocnego?

Jak zrobić zająca wielkanocnego?
Drukuj Skomentuj

Zajączek wielkanocny jest symbolem świąt. Aby udekorować mieszkanie świątecznymi gadżetami, możesz zrobić go samemu z dzieckiem. Przedstawiamy kilka propozycji do wykonania zajączka wielkanocnego. Przejrzyj nasz poradnik - krok po kroku - jak zrobić z dzieckiem zająca wielkanocnego. 


Zajączek wielkanocny z balonu

 

Zajączek wielkanocny z balonu jest oryginalną dekoracją wielkanocną i łatwo go zrobić samemu w domu. Potrzebne nam będą co najmniej dwa balony o różnych wielkościach, karton, farby, skrawki gazet oraz mocny klej. Technika, jaką tworzy się tę ozdobę, nosi nazwę papier-mâché.

Jak mają przebiegać nasze prace? Obklejamy daną figurę kawałkami papieru, a następnie możemy pomalować ją na dowolny kolor. Kolejny krok to wycięcie z kartonu uszu i doklejenie ich do głowy. Na koniec farbami malujemy oczy, wąsy oraz nosek i gotowe!

 

 

Sprawdź również: Najlepsze przepisy na dania wielkanocne dla dzieci

 

 


Zajączek wielkanocny z balonu

 

Z białego kartonu wytnij niewielki prostokąt, a na jego środku narysuj pyszczek zajączka. Następnie uformuj z prostokąta rulonik i sklej jego brzegi. Do rulonu, nad pyszczkiem, doklej uszy, a pod nim - łapki zająca.

 

 


Zajączek wielkonocny na szydełku

 

Jeżeli posiadasz zdolności manualne, możesz wykonać zajączka wielkanocnego na szydełku. W internecie znajdziesz dużo schematów, którymi możesz się posiłkować podczas robótek ręcznych. Będzie to również fajne doświadczenie dla twojego dziecka. Naucz je, jak posługiwać się szydełkiem, a potem drutami.

 

 


Zajączek wielkanocny z wydmuszki

 

Do zrobienia zajączka wielkanocnego z wydmuszki potrzebujesz  wydmuszki (takiej, jak do robienia pisanek) lub styropianowego jajka, które można kupić w sklepach plastycznych. 

 

Wytnij na papieru kolorowego, filcu lub innego materiału uszy zajączka i przyklej je na szczycie jajka. następnie udekoruj zajączka według własnego pomysłu dorysowując mu ubranko, łapki itd.

 

 


Zajączek na kartkę wielkanocną

 

Zrób zajączka wielkanocnego z kolorowego papieru, który doskonale nada się jako dekoracja kartki świątecznej twojego dziecka. Będziesz potrzebować:  kolorowego papieru, nożyczek, kleju, plastikowych oczu.

 

1. Naklej zajączka na kartkę lub laurkę

2. Doklej nosek i oczy, dorysuj pyszczek i wąsy

3. Nożyczkami wywiń uszy zajączka i doklej marchewkę

4. Gotowe!

 

 

Sprawdź także: Symbole i tradycje wielkanocne - znaczenie dla dzieci

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!