Jaki prezent dla dziecka?

Jaki prezent dla dziecka?
Drukuj Skomentuj

Zbliżają się Święta, a razem z nimi mój odwieczny problem - jaki prezent dla dziecka będzie odpowiedni? Jeszcze nie jestem mamą, tylko ciocią, dlatego to dla mnie taki problem. Zupełnie nie wiem co kupić chłopcu, który niedługo skończy 4 lata? W sklepach jest ogromny wybór, ale większość to plastikowe zabawki, które szybko się nudzą. Chciałabym, żeby to co kupię, rozwijało wyobraźnię i zdolności. Czy jest coś takiego co się może sprawdzić? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Pozdrawiam.

Pani Małgosiu,

Pani założenie o tym, aby kupić dziecku coś naprawdę przydatnego jest godne pochwały. Rzeczywiście, zabawek w sklepach jest ogromna ilość, ale jak przyjdzie co do czego i trzeba wybrać coś rozwojowego może być naprawdę ciężko.

To, co moim zdaniem zawsze się sprawdza i jest atrakcyjne dla dzieci w różnym wieku to klocki – niekoniecznie zwykłe klocki lego czy drewniane. Może Pani zakupić klocki „Clics” albo klocki – gwiazdki, które dzięki swoim nietypowym kształtom pobudzą wyobraźnię dziecka do twórczego budowania. Są też klocki ażurowe albo wyglądające jak wafle. Każde z nich będą nie lada wyzwaniem dla czterolatka.

Dość nietypową zabawką jest Bilibo, kształtem przypominająca muszlę. Nie da się jednoznacznie określić co to za zabawka, dlatego jest taka fascynująca – każde dziecko (a niekiedy i dorosły!) może samemu nadać znaczenie Bilibo i w zależności od swojej wyobraźni tak jej używać.

Aby rozwinąć zdolności manualne chłopca może Pani pomyśleć o balansującym kaktusie. Zabawa z kaktusem polega na tym, aby łączyć kolejne elementy kaktusa, tak aby się nie przewrócił.  Z bardziej tradycyjnych zabawek można zakupić domino lub puzzle (dla czterolatka mogą być nawet 70-elementowe), a także modelinę lub ciastolinę i razem tworzyć wszystko to, co przyjdzie do głowy.

Warto pamiętać, że dla dziecka najcenniejszy jest czas spędzony z bliskimi, tak więc prezent umożliwiający zabawę dorosłego razem z dzieckiem będzie z pewnością trafiony!

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (4)

 • Beata
  odpowiedz

  dokładnie tak, ja się teraz zabieram do rejestrowania tych paragonów z zakupu i może się coś trafi;) Nawet na przyszłość, bo i tak i tak będę kupowała córeczce zabawki, więc jak dzięki tej loterii mogę coś skorzystać i wygrać może jakąś lalkę barbie to nawet lepiej!;)

 • Lolka
  odpowiedz

  jeśli chodzi o coś klocko-podobnego, to polecam brilliant basics z fisher price, mój chrześniak dostał na mikołajki i bawi się bez przerwy :) A przy okazji można zeskanować paragon i wziąć udział w loterii świątecznej, którą mattel organizuje, więc może coś dla maluszka wygram na święta :) Warto pamiętać o takich konkursach w tym czasie;)

 • Małgosia
  odpowiedz

  Dziękuję za podpowiedzi :) O liście do Mikołaja rzeczywiście nie pomyślałam. Od razu widać, że nie mam dzieci :). Taki list pewnie ułatwi życie nie tylko mnie, ale i rodzicom malucha, bo podejrzewam, że lista życzeń będzie dość długa

 • Anna Radomska
  Anna Radomska
  odpowiedz

  jeśli mogę się wtrącić - poproś rodziców dziecka, żeby napisali z nim list do Mikołaja, to się dowiecie co Mała chce - tak jest najlatwiej i nie ma co udawać, że dziecko nie oczekuje prezentu na świeta. jest nawet wygodna strona listdomikolaja.pl gdzie po tym jak dziecko stworzy list, rodzic dostaje jego kopie na maila - potem może ją przesłąć Tobie. i po kłopocoie ;)

Tagi