Jasełka w przedszkolu - ozdoby świąteczne, które przygotujesz z przedszkolakami

Jasełka w przedszkolu - ozdoby świąteczne, które przygotujesz z przedszkolakami
Drukuj Skomentuj

Jasełka w przedszkolu to kolejna świąteczna tradycja. Należy się do nich jednak odpowiednio przygotować. Ogromną rolę odgrywają dekoracje, które można śmiało przygotować podczas zajęć w przedszkolu. Oto nasze pomysły.

Jasełka w przedszkolu – dekoracje świąteczne DIY


Tworzenie dekoracji świątecznych do przedszkolnych sal i na widowisko, którym są jasełka, to wspaniała zabawa dla przedszkolaków. Najprostszymi ozdobami, które mogą wykonać kilkuletnie dzieci są ozdoby z papieru – takie jak łańcuchy czy bombki. Wystarczy pociąć kolorowy papier w paski o tej samej długości, a następnie odpowiednio skleić, by cieszyć się ładnym łańcuchem choinkowym.

 

Sprawdź również: Boże Narodzenie 2022. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki dla dzieci

 

Maluchy mogą zrobić bombki z szyszek. A dokładniej pomalować farbami szyszki na wybrane kolory. Nauczycielom wychowania przedszkolnego pozostanie tylko sklejenie ich mocnych klejem w całość, by tworzyły bombkę. Niezwykle proste, prawda?


Bożonarodzeniowe postacie z rolek po papierze to kolejny prosta do wykonania ozdoba. Można użyć wyłącznie papieru kolorowego oraz mazaków i flamastrów, a w bardziej zaawansowanym stopniu użyć do ozdoby filcu.

 

Czytaj również: Święta Bożego Narodzenia 2022. Tradycje świąteczne, które muszą znać dzieci


Do ozdoby sceny na jasełkach świetnie sprawdzą się też choinki z papieru. Z kolorowych kartek lub gazet wycinamy paski różnej długości i grubości. Następnie przyklejamy je na kartkę tak, by zacząć od najdłuższych i przyklejać coraz krótsze. Piękne choinki będą gotowe w mgnieniu oka.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!