Jasełka w przedszkolu. Ogromne przeżycie dla rodziców i dzieci

Jasełka w przedszkolu. Ogromne przeżycie dla rodziców i dzieci
Drukuj Skomentuj

Jasełka w przedszkolu to już świąteczna tradycja. To ważny zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli przedszkolnych oraz  rodziców czas. Niestety, wymaga też wielu długich i żmudnych przygotowań – zarówno w przedszkolu jak i w domu. Jak przygotować się do jasełek?

Jasełka w przedszkolu - rodzicu, pamiętaj o tym!


Jasełka w przedszkolu to wyjątkowy czas – klimatyczny i magiczny. Już podczas przygotowań do wystąpień czuć ducha świąt. Warto jednak pamiętać, by nie wymagać od dzieci zbyt wiele. Szczególnie od młodszych przedszkolaków, którzy mają prawo nie zachowywać się na scenie jak aktorzy z teatru. Rodzice powinni wziąć pod uwagę, że istnieje bardzo duża szansa na to, że ich pociecha nie wypadnie perfekcyjnie. Zdarzają się takie wpadki jak zapominanie tekstu, dłubanie w nosie, kiwanie się i nieobecny wyraz twarzy oraz silna trema, która odbiera głos. To jednak jak najbardziej normalne. Nie powinniśmy wymagać od maluchów niemożliwego.

 

Sprawdź również: Boże Narodzenie 2022. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki dla dzieci


Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy wspierać dzieci już od pierwszego dnia przygotowań. Warto od początku oswajać dziecko z mówieniem przed publicznością i przygotować go do tego, co zastanie na scenie. Musi wiedzieć, że jeśli zapomni tekstu lub coś mu się nie uda, nie sprawi to, że cały świat się zawali. Nie możemy jednak nie wymagać bycia pilnym w nauce tekstu i ogólnych przygotowaniach. Tego typu przedstawienia doskonale uczą odpowiedzialności, współpracy, a przede wszystkim cierpliwości.

 

Czytaj także: Święta Bożego Narodzenia 2022. Jak przygotować się do świąt z dzieckiem?


Nie zapominajmy również o tym, że dla każdego dziecka ważna jest obecność rodziny. Zrób wszystko, by pojawić się na przedstawieniu. Jeśli jednak nie możesz, zadbaj o to, by pojawił się ktoś, przy kim dziecko nabierze odwagi – na przykład babcia czy dziadek lub starsze rodzeństwo.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!