Jesienne DIY dla dzieci. Pomysły na prace plastyczne dla przedszkolaków

Jesienne DIY dla dzieci. Pomysły na prace plastyczne dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

Jesień to idealna pora na kreatywne zabawy. DIY świetnie sprawdza się zawsze, jednak o tej porze, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, może uratować wielu rodziców, bo potrafi zająć dziecko na długo. Jakie prace plastyczne dzieci mogą wykonać jesienią? Podpowiadamy.

Jesienne DIY dla dzieci – prace plastyczne dla przedszkolaków

 

Jesienią kreatywność wzbija się na wyższe poziomy. Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza nie warto spędzać całych dni przed telewizorem. Prace plastyczne rozwijają bowiem nie tylko kreatywność, ale też motorykę u dzieci. Co zatem można przygotować?

 

Sprawdź także: Halloween w przedszkolu. Te zabawy halloweenowe zapewnią świetną zabawę

  • Dekoracje na Halloween – to coś, co dzieci kochają najbardziej. Możecie wspólnie wyciąć lampion z dyni  lub pomalować ją, jeśli nie macie ochoty na długie sprzątanie. Ozdabianie dyni farbami to strzał w dziesiątkę, bo możemy nadać im różne wyrazy twarzy, ucząc przy tym dzieci nazywania emocji,
  • Jesienne wianki – nie trzeba czekać do świąt, by przyozdobić drzwi pięknymi wiankami. Liście, gałązki i kwiaty uformowane na odpowiednim stelażu, mogą stanowić naprawdę wyjątkową ozdobę.
  • Jesienny obraz w słoiku – tu wyobraźnia działa na najwyższych obrotach. Kup duży przezroczysty wazon lub zamykany pojemnik, a następnie wyruszcie na spacer. Pozbierajcie kasztany, żołędzie, czy listki i ułóżcie z nich kompozycję.
  • Robienie masek – to kolejny doskonały pomysł. Maski można stworzyć przy pomocy kartek z bloku technicznego i dłuższego patyczka np. do szaszłyków. Maski mogą przydać się na halloweenową zabawę.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!