Jesienne zabawy dla dzieci - najlepsze propozycje

Jesienne zabawy dla dzieci - najlepsze propozycje
Drukuj Skomentuj

Jesień rozgościła się już na dobre. Dla wielu rodziców to wyzwanie – jak organizować dziecku czas, gdy pogoda za oknem nie zawsze sprzyja? Oto nasze propozycje jesiennych zabaw dla dzieci – zarówno w domu, jak i na dworze.

Jesienne zabawy dla dzieci. Co robić w domu, gdy pogoda za oknem nie sprzyja?


Jesienne liście doskonale nadają się do malowania. Gdy nie pada deszcz, zbierz ich całą reklamówkę, a następnie zarządź wspólne malowanie.  Daj dzieciom farby i pędzle i poproś, aby stworzyły własne dzieła na liściach. To świetny sposób, aby połączyć przyrodę z sztuką i rozwijać wyobraźnię. Z liści można również tworzyć różne kształty oraz obrazki. Ogranicza was wyłącznie wyobraźnia.

 

Sprawdź także: Najpiękniejsze wierszyki o jesieni dla przedszkolaków

 

Jesień to również doskonała pora roku na bezkarne granie w planszówki godzinami i oglądanie filmów. Zaplanujcie więc wspólną imprezę z halloweenowymi bajkami i ulubionymi grami.

 

Co robić jesienią na dworze? Zabawy dla dzieci na jesień


Jesień potrafi być piękna. Kiedy więc na dworze będzie ciepło, a słońce będzie przyjemnie smagać nasze twarze, nie marnujmy tego na przesiadywanie w domu. Jesienny wypad na ścieżkę przyrodniczą, którą można zakończyć rodzinnym piknikiem lub ogniskiem to strzał w dziesiątkę.


Doskonale sprawdzą się też zawody w skakaniu po kałużach, choć tu warto zadbać o kalosze i odpowiedni płaszczyk. Nietrudno jest nabawić się choroby przy takiej aktywności.

 

Czytaj także: Zabawki dla dzieci - na jakie funkcje zwrócić uwagę?


Jeśli nie chcemy narażać dziecka na katar, to zdecydujmy się na spacer połączony z szukaniem skarbów jesieni – liści czy kasztanów, które później można we wspaniały sposób wykorzystać, tworząc jesienne obrazki i ludziki. To z pewnością będzie nie lada gratka dla każdego malucha.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!