Kadra w przedszkolu

Kadra w przedszkolu
Drukuj Skomentuj

W przedszkolu w naszej miejscowości jest za mało pań woźnych. Na 7 grup są 3 panie, których obowiązkiem oprócz pomocy przy dzieciach jest również dyżurowanie w holu rano i po południu - kiedy dzieci przyprowadzane i są odbierane z przedszkola, sprzątanie wszystkich pomieszczeń - nie ma dodatkowej sprzątaczki. Te panie też czasami chorują! Kolejnym utrudnieniem jest to, że w tym przedszkolu są 2 sale gdzie ubikacja dla dzieci jest poza salą, więc wychowawczyni musi iść z dzieckiem. Kiedy nie ma dodatkowej opieki, dzieci zostają same! Czy są jakieś przepisy które regulują tę kwestię? Dzieci w przedszkolu powinny 1/5 czasu spędzać na świeżym powietrzu - pomimo ładnej pogody dzieci nigdzie nie wychodzą ponieważ nie ma wystarczającej ilości opiekunów. Czy te same przepisy dotyczą spaceru poza teren przedszkola co wycieczki? (na 15 dzieci 1 opiekun) Proszę o pomoc.

Przepisy dotyczące prowadzenia przedszkola reguluje Ustawa o systemie oświaty. Proszę mieć jednak na uwadze to, że nieraz następuje odstępstwo od pewnych przepisów prawnych co do wymagań lokalowych. Być może zatem dopuszczalne jest to aby przy dwóch salach toaleta była obok a nie w samych salach.

Rzeczywiście jeśli jest problem z ilością obowiązków należących do 3 pań woźnych wartałoby pomyśleć o kimś jeszcze do pomocy.
 
Powodem niewychodzenia na zewnątrz może być również zanieczyszczenie powietrza. W Krakowie niemal w każdym tygodniu w okresie jesienno-zimowym są dni, w których nie wolno wręcz wychodzić z dziećmi na spacer ze względu na wysokie zanieczyszczenie. Być może podobnie jest w Pani miejscowości -  nie wiem skąd Pani pochodzi.

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

  • Polka
    odpowiedz

    W przedszkolu w naszej miejscowości jest za mało pań woźnych. Na 7 grup są 3 panie, których obowiązkiem oprócz pomocy przy dzieciach jest również dyżurowanie w holu rano i po południu - kiedy dzieci przyprowadzane i są odbierane z przedszkola, sprzątanie wszystkich pomieszczeń - nie ma dodatkowej sprzątaczki. Te panie też czasami chorują! Kolejnym utrudnieniem jest to, że w tym przedszkolu są 2 sale gdzie ubikacja dla dzieci jest poza salą, więc wychowawczyni musi iść z dzieckiem. Kiedy nie ma dodatkowej opieki, dzieci zostają same! Czy są jakieś przepisy które regulują tę kwestię? Dzieci w przedszkolu powinny 1/5 czasu spędzać na świeżym powietrzu - pomimo ładnej pogody dzieci nigdzie nie wychodzą ponieważ nie ma wystarczającej ilości opiekunów. Czy te same przepisy dotyczą spaceru poza teren przedszkola co wycieczki? (na 15 dzieci 1 opiekun) Proszę o pomoc. Na pewno nie dyrektor ma utrudnione zadanie i musi się naprawdę nagłówkowy by spełnić oczekiwania rodziców. Prawo jest nieudolne ponieważ jest pisane bez konsultacji społecznych z dyrektorami. Później dyrektor jest przed faktem dokonanym i przedszkola pilnują wszyscy by zapewnić opiekę właściwą dzieciom
    Nie mówiąc już o tym ze niema świetlic właściwie przygotowanych i posiłków o odpowiednich porach jak tj. w przedszkolach . Przedszkole w Szkole musi być tak zorganizowane by pracowało tyle osób pomocy nauczyciela by zapewnić bezpieczeństwo dziecku a nie tylko jeden nauczyciel i pomoc to stanowczo za mało. przynajmniej dwóch nauczycieli i pomoc.

Tagi