Kalendarz adwentowy DIY dla dzieci - co włożyć do środka?

Kalendarz adwentowy DIY dla dzieci - co włożyć do środka?
Drukuj Skomentuj

Kalendarz adwentowy to doskonała forma przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Podsyca w dzieciach oczekiwanie na najważniejszy dzień w roku, podczas którego przychodzi Mikołaj i obdarowuje je prezentami. Co wsadzić do samodzielnie wykonanego kalendarza adwentowego dla dziecka? Podpowiadamy.

Kalendarz adwentowy dla dzieci


W okresie świątecznym niemal wszystkie firmy prześcigają się w tworzeniu kalendarzy adwentowych. Teraz nie kupimy wyłącznie kalendarza adwentowego z czekoladowymi cukierkami w środku, ale… z czym nam się tylko zamarzy – dosłownie. Począwszy od słodyczy, perfum, zabawek, kosmetyków, a zakończywszy na kalendarzu adwentowym z zadaniami do wykonania.

 

Sprawdź również: Najlepsze zabawy Mikołajkowe dla dzieci


Jednak wykonanie kalendarza adwentowego samodzielnie, by był on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, wcale nie jest takie proste. Co można w nim umieścić, by dziecko było zadowolone i każdego dnia z uśmiechem na twarzy otwierało nowe okienko? Podpowiadamy.

 

Kalendarz adwentowy dla małego artysty


Doskonałym pomysłem na kalendarz adwentowy dla małego artysty jest wykorzystanie przyborów plastycznych. Warto podarować dziecku nowe kredki, flamastry, bloki, zeszyty, ale też farby, kleje brokatowe itd. Z pewnością na jego twarzy zagości uśmiech, a wszystkie przybory będą przydatne w przygotowywaniu dekoracji świątecznych.

 

Kalendarz adwentowy dla małego łasucha


Jeśli twoje dziecko uwielbia słodycze, stwórz samodzielnie kalendarz adwentowy, w którym postawisz na zdrowe przekąski lub przymkniesz na to oko.

 

Czytaj także: Adres św. Mikołaja - gdzie wysłać list?

 

Kalendarz adwentowy z zabawki


Najdroższym wariantem jest przygotowania kalendarza adwentowego z zabawkami. Może się w nim znaleźć dosłownie wszystko, a ogranicza cię jedynie budżet. Popularne są kalendarze adwentowe DIY z klockami lego.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!