Karnawał dla dzieci 2012

Karnawał dla dzieci 2012
Drukuj Skomentuj

Karnawał to pełna kolorów i wrażeń tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy dla dzieci to pomysł na fantastyczną zabawę i niezapomniane chwile. Potrzebne jest dobre jedzenie, muzyka, stroje dla dzieci, dużo kolorów i możemy zaczynać zabawę!

Bal karnawałowy


Rozpoczynając przygotowania na bal karnawałowy dla dzieci w pierwszej kolejności pomyślmy o jedzeniu. Liczne kolorowe przekąski i smakowite dania dla najmłodszych będą doskonale pasować do klimatu zabawy dla dzieci. Bal karnawałowy to wyjątkowa okazja kiedy można pozwolić dziecku na zjedzenie słodyczy w większej ilości niż zwykle. Dzieciaki będą również zachwycone z kolorowych napojów serwowanych np. w fikuśnych szklankach z barwnymi słomkami. W pokoju czy sali w której będą bawić się dzieci nie można zabraknąć balonów, serpentyn i kolorowych gadżetów. Pozostaje tylko kwestia wesołej muzyki do zabaw tanecznych oraz stroje dla dzieci.

 

Strój karnawałowy dla dzieci


Strój karnawałowy dla dzieci to dla każdego malucha najważniejszy element całej zabawy. Dziewczynki najczęściej wybierają stroje księżniczek, wróżek i innych postaci z bajek. Z kolei chłopcy gustują w strojach superbohaterów takich jak: batman, spiderman, rycerz czy wojownik. Najprostszym rozwiązaniem jest wizyta w wypożyczalni strojów i wspólnie z dzieckiem wybrać odpowiednie przebranie. Źródłem fantastycznych strojów są także garderoby teatrów, gdzie można wypożyczyć barwne i szykowne stroje. Liczne sklepy internetowe oferują także gotowe kostiumy do kupienia. Przebranie musimy zamówić wcześniej aby przesyłka dotarła na czas.  Co zrobić jeśli dziecko wymarzy sobie strój karnawałowy, którego nigdzie nie możemy dostać? Wtedy pozostaje nam nasza rodzicielska kreatywność. Przygotowując strój karnawałowy dla dziecka możemy się wspaniale bawić razem z maluchem. Czas poświęcony wspólnym przygotowaniom może jednocześnie zbliżyć nas do dziecka i zapewni niepowtarzalność kreacji.

Czy wiesz, że czytanie dziecku bajek potrafi zmniejszyć obawy i niepokój dziecka np. podczas sytuacji stresowych w życiu malucha? Przeczytaj: Bajki terapeutyczne dla dzieci

 

Zabawy dla dzieci


Bal karnawałowy to przede wszystkim czas radości i zabawy dla dzieci. Aby podopieczni bawili się długo i nie znudzili się szybko trzeba pomóc im w organizacji czasu na balu. Doskonałym pomysłem na zabawy karnawałowe dla dzieci są wszelkiego rodzaju konkursy taneczne. Znana i lubiana przez dzieci zabawa w taniec z balonem lub tańczenie w parach na coraz mniejszym kawałku gazety. Możemy także każdemu z uczestników balu przydzielić rolę jakiegoś zwierzątka. Rodzic zaczyna opowiadać bajkę a w momencie gdy pada nazwa zwierzątka, dziecko wydaje jego odgłos. Zwierzaki powinny pojawiać się w bajce jak najczęściej aby podopieczni mieli z tego fantastyczną zabawę. Maluchy uwielbiają zabawy w ciepło - zimno. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko wychodzi z pokoju a pozostałe chowają przedmiot lub owoc. Po powrocie dziecka do pokoju wspólnie z pozostałymi dziećmi pomagamy mu odnaleźć ukrytą rzecz wołając: "ciepło", "zimno". Zadbaj o to aby każdemu dziecku udało się odszukać przedmiot. Inną ciekawą formą spędzania wolnego czasu podczas karnawałowego balu dzieciaków jest wspólne śpiewanie piosenek i tańczenie do skocznej i wesołej muzyki.

Zabawa odgrywa bardzo dużą rolę w rozwoju dziecka. Zobacz więc: Znaczenie zabawy i zabawek w rozwoju dziecka

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi