Katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Drukuj Skomentuj

Przed powrotem do szkolnych obowiązków organizatorzy proponują prawdziwą wakacyjną przygodę! Od 26 do 28 sierpnia, w ostatni weekend wakacji odbędzie się katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki.

„Dla dzieci bardzo ważna jest przyroda, szczególnie w czasie lata jest niemal kwintesencją beztroski. - zauważa dyrektor programowa festiwalu - Dlatego w ostatniej wakacyjnej edycji tak wiele wydarzeń zaplanowaliśmy na świeżym powietrzu, lub tematycznie poświęconych przyrodzie, ze szczególnym uwrażliwieniem na kwestie ekologii”.

Także w duchu ekologii jest bardzo ważna część programu dedykowana dorosłym - zorganizowana wraz z Fundacją ING Dzieciom - panel dyskusyjny dla edukatorów, bibliotekarzy i rodziców pt. „Ty też możesz uratować świat, czyli o tym jak kreować ekologiczne postawy dzieci”.

Na ten istotny problem, zaznaczony w tytule, odpowiedzi szukać będą eksperci specjalizujący się nie tylko w ekologii, ale też od lat wspierający rozwój dziecka: Joanna Dymna-Oszek, dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. i prezes Fundacji ING Dzieciom, dr n. hum. Agnieszka Pasztak-Opiłka, psycholog i psychoterapeuta, dr Oliwia Brzeźniak-Pałgan, członkini rady programowej Fundacji Czas Dzieci, Katarzyna Nabrdalik, prezeska Teach for Poland, Iwona Brzózka-Złotnicka, przedstawicielka Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog oraz Jolanta Wrzesińska, właścicielka serwisu Ekorodzice.pl.

Panel poprowadzi: Agnieszka Karp-Szymańska, prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

W kolejnych dniach będą miały miejsce wydarzenia, które w praktyce udowodnią poruszane kwestie. Mnóstwo rodzinnych atrakcji, zainspirowanych literaturą z poszanowaniem zasad ekologii odbędzie się m.in. w Muzeum Śląskim, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach, Księgarni Biksa i Bajce Pana Kleksa.

Katowice odwiedzą znakomici twórcy książek dla dzieci: Justyna Bednarek, Joanna Czaplewska, Marcin Kozioł, Ewa Nowak i Berenika Kołomycka.

W planie warsztaty komiksiarske, sadzenie lasu w słoiku, wyplatanie ekologicznej wikliny, ekologiczna gra miejska, spacer literacko-przyrodniczy, a także uwielbiany przez dzieci Ostry Dyżur Literacki.

Czy i tym razem panie doktor wyleczą alergie czytelnicze? Jeśli nie receptą na książki, to na pewno niezliczona ilością atrakcji literackich.

Na finał zaprasza stały już partner festiwalu - Bajka Pana Kleksa.

Pełny program na stronie:
https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-katowice/

Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=5684
Projekt zrealizowany przy współpracy Fundacji ING Dzieciom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zadanie współfinansowane z Budżetu Miasta Katowice.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!