Kazooloo - połączenie nowych technologii i aktywności ruchowych

Kazooloo - połączenie nowych technologii i aktywności ruchowych
Drukuj Skomentuj

Współcześnie nie da się uniknąć sytuacji, w których dziecko styka się z nowoczesnymi technologiami. Wyzwaniem dla rodziców staje się więc dobranie zabawek, które są bezpieczne dla rozwoju dzieci. Nie chcesz, by dziecko spędzało czas bezmyślnie przyklejone do ekranu smartfona lub tabletu? Polecamy Kazooloo - zabawkę dla dzieci w wieku od 7 lat, która wykorzystuje wirtualną rzeczywistość, jednocześnie zachęcając dzieci do aktywności fizycznej.

Kazooloo - co to jest?


Kazooloo to zabawka, której wyłącznym polskim dystrybutorem jest Gonzo Toys. Istnieją dwie wersje do wyboru: Pokonaj Smoka lub Pokonaj Robota. Zabawka jest zalecana dla dzieci w wieku 7+.

Jak się bawić Kazooloo? Potrzebujecie smartfona lub tabletu, dostępu do internetu oraz dysku Kazooloo. Pobieracie aplikację Kazooloo i zakładacie konto, a następnie skanujecie położony na podłodze dysk. Po wprowadzeniu kodu aktywacyjnego wchodzicie do gry! Zadaniem jest unikanie strzałów ze strony Robota/Smoka i unicestwienie go. I na tym właśnie polega innowacyjność zabawki Kazooloo - “ruchy” przeciwnika widzicie na tablecie; by więc uniknąć strzałów, musicie przemieszczać się wokół dysku. Cały pokój zamienia się w pole bitwy, a gracze muszą wykazać się koncentracją i zwinnością!

 

W grupie raźniej!


W Kazooloo mogą grać nawet dwie lub trzy osoby. Może to być więc świetne rozwiązanie na zaktywizowanie rodzeństwa albo rodziców i dzieci. Kazooloo pokazuje dorosłym, że nowe technologie w zabawie mogą dostarczyć i wyzwań, i rozrywki. Zabawa wspiera rozwijanie umiejętności współpracy, ale też rozwija spostrzegawczość i refleks.

Warto wspomnieć, że Kazooloo nie promuje przemocy, a raczej zachęca dzieci do rozładowania emocji w bezpieczny sposób. W grze nie ma makabrycznych scen, a pokonani przeciwnicy po prostu rozpadają się na kawałki.

 

 

 

Wybierz grę dla swojego dziecka


Trudno ci zachęcić dziecko do aktywności fizycznej? Wypróbuj grę, która łączy tradycyjne, ruchowe zadania z wirtualną rzeczywistością! Obie wersje Kazooloo umożliwiają wybranie poziomu i stopnia trudności gry. Więcej przeczytasz tu:

 

www.gonzotoys-sklep.pl
na FB https://www.facebook.com/aquadragons2019/
na Instagramie https://www.instagram.com/gonzotoys/

 

 

 

Poszukujesz zabawki dla młodszych dzieci? Sprawdź: Polecamy kreatywne zabawki dla dwulatka: Autka MultiGo

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi