Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Tegoroczne wakacje będą dłuższe

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Tegoroczne wakacje będą dłuższe
Drukuj Skomentuj

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Wielkie odliczanie już się zaczęło. Okazuje się, że zdecydowanie jest na co czekać, ponieważ w tym roku dzieci i młodzież będą mogli cieszyć się dłuższymi wakacjami. Kiedy powrót do szkoły? Sprawdźmy.

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023?


Zakończenie roku szkolnego 2023 zaplanowano na piątek 23 czerwca. Oznacza to, że wakacje potrwają nieco dłużej. Co więcej rok szkolny również rozpocznie się później. Nie będzie to 1 września, ale 4 września. Dzięki temu uczniowie i ich rodziny będą mogli przedłużyć swoje wakacje.

 

Sprawdź również: Kreatywne wakacje przedszkolaka


Decyzja MEiN jest ściśle związania z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej i nauki z 11 sierpnia 2017 roku, z którego wynika, że "w szkołach zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września".

 

Czy przedszkola w wakacje są otwarte?


Rodzice, którzy nie mają możliwości znalezienia opieki dla dzieci, mogą skorzystać z oferty przedszkoli. Zgodnie z rozporządzeniem MEN, publiczne przedszkola jako placówki niereferyjne pracują cały rok, niezależnie od ferii i wakacji. Jednak na wniosek dyrektora oraz rady rodziców, mogą wprowadzić przerwę.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!