Kiedy zapisać dziecko do przedszkola

rodzice Ani,

Jesteśmy rodzicami półtorarocznej Ani. Wiemy, że córeczka jest jeszcze mała, ale chcielibyśmy aby jako trzylatka poszła do przedszkola. Dużo słyszeliśmy o problemach z zapisaniem dzieci do konkretnego, wybranego przez rodziców przedszkola. W związku z tym zastanawiamy się, czy już teraz nie należy "zaklepać" sobie miejsca w konkretnej placówce? Mamy upatrzone przedszkole, do którego bardzo chcielibyśmy wysłać córkę, ale podobno zawsze jest dużo chętnych...

Monika Filip
specjalista

Drodzy Rodzice, kwestia zapisów dzieci do przedszkola jest indywidualną sprawą każdej placówki, a zwłaszcza prywatnej. Terminy i procedury zgłaszania dzieci są ujęte w statucie każdego przedszkola i mogą one być różne.

Jedne przedszkola jako kryterium podstawowe przyjmują wiek dziecka, inne biorą również pod uwagę np. sytuację rodzinną (czy oboje rodzice pracują, czy muszą daleko dojeżdżać, itp.), jeszcze inne przyjmują w pierwszej kolejności dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola na tzw. zajęcia adaptacyjne, różnego rodzaju kluby malucha.

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do wybranej placówki i zapytanie w jakim terminie należy zgłosić dziecko, podkreślenie, że bardzo zależy Wam na tym przedszkolu, zapytanie o zasady przyjmowania dzieci. Zarówno dyrekcja jak i wychowawcy powinni Wam udzielić takich informacji.

Skomentuj

Zobacz także:

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

  • Miłka
    odpowiedz

    Uważam, że zapisywanie tak małego dziecka do przedszkola to lekka przesada. Chyba, że jest to super ekskluzywne przedszkole, gdzie zapisy prowadzone są zanim maluchy jeszcze się urodzą ;). Ale w innym przypadku, moim zdaniem wystarczy po prostu na spokojnie rozejrzeć się i sprawdzić warunki przyjęcia. Nie ma co przesadzać i panikować.