Kino Dzieci o wychowaniu - warsztaty Akademi Nowe Horyzonty w Warszawie

Kino Dzieci o wychowaniu - warsztaty Akademi Nowe Horyzonty w Warszawie
Skomentuj

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się seria wydarzeń Kino Dzieci o wychowaniu, skierowana do dorosłych uczestników: rodziców, opiekunów, nauczycieli i edukatorów. 21 września 2019 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez Annę Równy, Macieja Sobieszczańskiego i Barbarę Szczekałę, organizowane przez Akademię Nowe Horyzonty.

Weekendowe warsztaty z krytyki filmowej, których uczestniczki i uczestnicy pogłębią wiedzę dotyczącą kina – jego języka, historii, jak i współczesnych nurtów. Rozwiną umiejętności z zakresu analizy i interpretacji filmu. Będą też mieli okazję skonfrontować swoje doświadczenia z zawodowcami. W programie warsztatów znajdą się m.in. zajęcia dotyczące wykorzystywania filmu w edukacji, zjawisk we współczesnym kinie, związków kina z nowymi mediami, specyfiki współczesnej krytyki filmowej i jej rodzajów oraz scenariusza filmowego i uniwersalnych zasad tworzenia opowiadania.

Anna Równy – metodyk edukacji filmowej i koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej; Maciej Sobieszczański – scenarzysta, reżyser i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Barbara Szczekała – filmoznawczyni i redaktorka czasopisma „EKRANy””.

 

Wstęp – 50 zł, zapisy poprzez formularz na www.kinodzieci.pl od 12.08 do 1.09

 

 

Więcej o Festiwalu: http://kinodzieci.pl/

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Przedszkola w Warszawie

Przedszkole Domek Elfów

Przedszkole Domek Elfów

  Serdecznie witamy Rodziców i Dzieci z warszawskiego Ursynowa!:)Zapraszamy do nowo otwartej placówki "Domek Elfów". Nasze magiczne przedszkole rozgościło się
Przedszkole Ciuchcia Puch Puch Targówek

Przedszkole Ciuchcia Puch...

 Ciuchcia Puch Puch, to najwyższej klasy przedszkola i żłobki z ponad 20-letnim doświadczeniem, oferujące dzieciom przyjazną atmosferę, specjalistyczną opiekę