Kino Dzieci o wychowaniu - warsztaty Akademi Nowe Horyzonty w Warszawie

Kino Dzieci o wychowaniu - warsztaty Akademi Nowe Horyzonty w Warszawie
Skomentuj

W czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się seria wydarzeń Kino Dzieci o wychowaniu, skierowana do dorosłych uczestników: rodziców, opiekunów, nauczycieli i edukatorów. 21 września 2019 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi odbędą się warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez Annę Równy, Macieja Sobieszczańskiego i Barbarę Szczekałę, organizowane przez Akademię Nowe Horyzonty.

Weekendowe warsztaty z krytyki filmowej, których uczestniczki i uczestnicy pogłębią wiedzę dotyczącą kina – jego języka, historii, jak i współczesnych nurtów. Rozwiną umiejętności z zakresu analizy i interpretacji filmu. Będą też mieli okazję skonfrontować swoje doświadczenia z zawodowcami. W programie warsztatów znajdą się m.in. zajęcia dotyczące wykorzystywania filmu w edukacji, zjawisk we współczesnym kinie, związków kina z nowymi mediami, specyfiki współczesnej krytyki filmowej i jej rodzajów oraz scenariusza filmowego i uniwersalnych zasad tworzenia opowiadania.

Anna Równy – metodyk edukacji filmowej i koordynatorka merytoryczna Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej; Maciej Sobieszczański – scenarzysta, reżyser i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Barbara Szczekała – filmoznawczyni i redaktorka czasopisma „EKRANy””.

 

Wstęp – 50 zł, zapisy poprzez formularz na www.kinodzieci.pl od 12.08 do 1.09

 

 

Więcej o Festiwalu: http://kinodzieci.pl/

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Przedszkola w Warszawie

Przedszkole Radosna Planeta

Przedszkole Radosna Planeta

Za cel postawilismy sobie stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie wspierać ich całościowy rozwój w ciepłej i radosnej atmo
Przedszkole Tęczowe

Przedszkole Tęczowe

ARTYSTYCZNE PRZEDSZKOLE NA TARGÓWKU- POZNAJ NAS! DLACZEGO TĘCZOWE PRZEDSZKOLE JEST TAK WYJĄTKOWE? Kameralne grupy i rodzinna atmosfera!Własny plac zabaw z ogro