Co pokaże klaun w przedszkolu? - relacja

Co pokaże klaun w przedszkolu? - relacja
galeria zdjęć (8) Drukuj Skomentuj

Piski radości, iskrzące z ciekawości oczy, pełne zaangażowanie – takie właśnie postawy i  emocje u dzieci potrafi wzbudzić występ dobrego klauna. Przekonały się o tym przedszkolaki z Przedszkola w Falentach pod Warszawą. Patronem występu był serwis Przedszkola.edu.pl

Michał Niewiadomoski z agencji artystycznej Mimello (www.mimello.pl) postawił przede wszystkim na dobry kontakt z dziećmi. Swoje przedstawienie rozpoczął od magicznej różdżki. Dla nas dorosłych to oczywiście prawa fizyki, ale dla dzieci to magiczne moce, które potrafią podnosić ją do góry. Ile było radości, kiedy dzieci mogły samodzielnie spróbować odkryć tę tajemnicę. Z pomocą klauna wszystko stawało się jednak łatwiejsze.

 

Kolejne sztuczki i kolejne niespodzianki. Magiczny parasol, kolorowe kulki i maczugi, zwiewne chustki i obręcze. Prawie w każdym pokazie dzieci mogły spróbować swoich umiejętności i na chwile stać się ekwilibrystami. Niektóre z nich przywdziały nawet kolorowe ubranie specjalnie przygotowane dla maluchów. Dzieci chętnie uczestniczyły również w zabawach ruchowych prowadzonych przez klauna a opartych o naśladownictwo.

 

W pewnym momencie pokazu, dla uspokojenia gorącej atmosfery, z walizki musiał wyjść mały biały kotek. Był tak słodki, że nie było przedszkolaka, który nie chciałby pogłaskać zwierzątka.

 

A na koniec ulubiony temat dzieci – bańki mydlane. Te małe, które trzeba było łapać w jak największej ilości i te duże, przy których trzeba było wstrzymywać oddech aby nie pękły za szybko.

 

Podsumowując. Serwis Przedszkola.edu.pl poleca przedszkolakom wizytę klauna. Przetestowaliśmy taką zabawę osobiście. Pamiętajcie tylko, aby wybierać sprawdzone firmy.

 

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej. 

 

zespół Przedszkola.edu.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (2)

Tagi