Kolejna zmiana w szkołach. Będą otwarte w weekendy

Kolejna zmiana w szkołach. Będą otwarte w weekendy
Drukuj Skomentuj

Od czasu zmian rządowych pojawiają się coraz to nowsze propozycje zmian. Nowa szefowa resortu edukacji zapowiedziała już likwidację prac domowych, jednak to nie koniec. Szkoła ma być otwarta w weekendy.

Zmiany w szkołach 2024. Będą otwarte w weekendy


Barbara Nowacka zapowiedziała wiele zmian w edukacji. Najnowszą z nich są programy "Aktywna szkoła" i "Otwarta szkoła", dzięki którym szkoły mają być otwarte w weekendy. Według informacji serwisu Infor, oba wystartowały 15 marca.

 

Sprawdź także: Czy ksiądz może odmówić chrztu dziecka? To trzeba wiedzieć o sakramencie


W ich ramach   dzieci, ale też dorośli, mogą skorzystać z zaplecza sportowego szkół podczas zajęć, które poprowadzą specjalni animatorzy.   Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) zaplanowało, że na ten cel zostanie przeznaczone 260.000.000 złotych, z czego szkoły otrzymają 25 000 złotych na zakup sprzętu sportowego. Ministerstwo sfinansuje też 100 godzin pracy animatora za 60 złotych brutto za jedną godzinę. A same programy mają działać od marca do końca grudnia 2024 roku.


Programy te mają zaktywizować społeczeństwo. Będzie to też doskonała okazja do spędzenia czasu wspólnie z dziećmi. Nie wiadomo jednak, czy będą chętni, by z tych programów skorzystać.

 

 

Źródło: Infor


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!