Kongres Edukacja i Rozwój, czyli najważniejsze dni dla branży edukacyjnej

Kongres Edukacja i Rozwój, czyli najważniejsze dni dla branży edukacyjnej
Drukuj Skomentuj

Kongres Edukacja i Rozwój to jedno z wydarzeń, na które czeka cała branża edukacyjna. Niedawno odbyła się jego tegoroczna edycja, skupiająca uwagę środowiska wokół najważniejszych zadań, jakie stoją przed systemem oświaty.

Kongres Edukacja i Rozwój 2014 odbył się w dniach 22 i 23 października w warszawskim hotelu Gromada. Podczas dwóch dni odbyło się kilkadziesiąt wystąpień, prezentacji i dyskusji, które podzielone zostały na kilka bloków tematycznych.

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawował oficjalny patronat medialny nad kongresem.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji był amerykański autorytet w dziedzinie wspomagania uczniów dr Russell J. Quaglia. Zauważył on, że istotą edukacji jest kształcenie uczniów, by w pełni wykorzystywali swój potencjał, a w przyszłości stali się wartościowymi członkami społeczności i wnieśli w  nią swój wkład.

W kongresie wzięła także udział Joanna Bredzik, przedstawicielka podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Mówiła o doświadczeniach i obserwacjach, jakie nasunęły się w trakcie rocznego obowiązywanie ustawy rekrutacyjnej oraz planowanych zmianach. Zapowiedziała także, że rząd rozpocznie prace przy Karcie Nauczyciela, chociaż nowe regulacje na pewno szybko nie wejdą w życie.

Spotkanie zostało podzielone na kilka bloków tematycznych, poruszających wiele ważnych tematów i zagadnień, w tym:

  • Innowacyjne projekty edukacyjne w oświacie.
  • Szkolnictwo zawodowe dwa lata po reformie.
  • Sesja nauczycielska – m. in, coaching, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, doskonalenie zawodowe, projekty i programy.
  • Nowoczesne technologie w edukacji – wyzwania, projekty, szanse, zagrożenia.
  • Edukacja włączająca – wyzwania, propozycje rozwiązań, projekty.
  • Forum Oświaty Niepublicznej – szkolnictwo niepubliczne szansą rozwoju polskiej oświaty sesja przygotowywana we współpracy z STO, FIO, KFON.


Na kongresie nie zabrakło też warsztatów, które pozwalały nabyć konkretne umiejętności. Ośrodek Rozwoju Edukacji przygotował zajęcia wprowadzające nauczycieli w świat e-podręczników.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu była wieczorna gala uświetniająca 20. rocznicę istnienia miesięcznika „Dyrektor Szkoły”. Podczas uroczystości nie tylko wspominano i świętowano, ale również rozwiązano I edycję konkursu SuperDyrektor Szkoły i SuperDyrektor Przedszkola. Galę recitalem uświetnił Robert Kudelski.

Organizatorem Kongresu Edukacja i Rozwój było wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawca czasopism „Dyrektor Szkoły” i „Przed Szkołą”.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi