Kopciuszek

Kopciuszek
Skomentuj

Serdecznie zapraszamy na musical o Kopciuszku jest to nowoczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, skierowana do dzieci i młodzieży.

Współczesne dzieci i nastolatki spędzają dużo czasu w wirtualnym świecie, który wpływa na ich podejście do codziennego życia. To, co dzieje się w cyberprzestrzeni, często przekłada się na rzeczywistość, a niestety, często brakuje weryfikacji tego, co jest dobre, a co złe.
 
W tym wirtualnym świecie sława i popularność często stają się najważniejsze, a wartości takie jak wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja zostają zepchnięte na drugi plan. Bajka Kopciuszek porusza właśnie te zagadnienia.

Główna bohaterka nie pasuje do współczesnego świata, dla niej nie liczy się popularność. Z tego powodu jest prześladowana przez swoje przyrodnie siostry, które wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające filmy. Te nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Dodatkowo, zła macocha wykorzystuje jej wyobcowanie i zleca jej wszystkie najcięższe prace domowe.

Osamotniony i pozbawiony wsparcia, Kopciuszek ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia? Czy spotka kogoś, kto sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? Wszystkie te pytania znajdą odpowiedź w tej rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajce.
 
Bajka o Kopciuszku zaprasza zarówno dziewczynki, jak i chłopców do zapoznania się z tą historią. Przeplatając muzykę, humor i emocje, ta opowieść skłoni widzów do zastanowienia się nad tym, co naprawdę jest ważne w życiu, niezależnie od tego, czy jest się dziewczynką czy chłopcem.
 
Gdzie: Teatr Capitol - Scena Mniejsza ul. Marszałkowska 115 (wejście od ul. Przechodniej), 00-102 Warszawa

Kiedy: 14.10.2023 godz. 11:00.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Przedszkola w Warszawie

Przedszkole Domek Elfów

Przedszkole Domek Elfów

 Serdecznie witamy Rodziców i Dzieci z warszawskiego Ursynowa!:)Zapraszamy do nowo otwartej placówki Domek Elfów. Nasze magiczne przedszkole rozgościło się prz
Przedszkole Radosna Planeta

Przedszkole Radosna Planeta

Za cel postawilismy sobie stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie wspierać ich całościowy rozwój w ciepłej i radosnej atmo