Koronawirus - jak sprawdzić, czy dziecko ma kwarantannę?

Koronawirus - jak sprawdzić, czy dziecko ma kwarantannę?
Drukuj Skomentuj

Z powodu dużej liczby zakażeń coraz więcej placówek przechodzi na zdalne nauczanie. Jak zatem sprawdzić, czy dziecko powinno przebywać na kwarantannie oraz kiedy się ona zakończy? Podpowiadamy.

Jak sprawdzić, czy dziecko jest na kwarantannie?


To, kiedy zaczyna i kończy się kwarantanna, nie dla wszystkich rodziców jest oczywiste. Jak zatem sprawdzić, czy dziecko jest na kwarantannie? Informację o tym, czy dziecko powinno przebywać na kwarantannie oraz jak długo powinna ona trwać, najszybciej odnajdziemy m.in. po zalogowaniu się w Internetowym Koncie Pacjenta.

 

Czytaj także: Jak zapisać dziecko na test na koronawirusa?

 

Dziecko na kwarantannie – IKP i telefon do państwowej powiatowej inspekcji sanitarnej


„Najbardziej popularnym oraz najprostszym w stosowaniu jest Internetowe Konto Pacjenta, które umożliwia dostęp do wielu informacji o świadczeniach medycznych: np. wystawionych receptach, skierowaniach, wystawionych zwolnieniach lekarskich. Korzystanie z tego konta jest proste, informacje czytelne” – czytamy  na stronie gov.pl.


Informację taką można również uzyskać poprzez rozmowę telefoniczną.

 

Sprawdź także: Dziecko na kwarantannie - zmiana przepisów

 

„Można starać się pozyskać informacje o kwarantannie lub izolacji domowej w państwowej powiatowej inspekcji sanitarnej lub na infolinii Głównego Inspektora Sanitarnego – nr telefonu  22 25 00 115. Niestety dodzwonić się tam trudno, szczególnie do sanepidu na szczeblu powiatów” – podaje gov.pl.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!