Koronawirus u dzieci - objawy wariantu Delta

Koronawirus u dzieci - objawy wariantu Delta
Drukuj Skomentuj

Wariant Delta korona wirusa szaleje już na całym świecie. Zakażenie tym wariantem daje również znacznie cięższe objawy u zakażonych nim dzieci. Jak rozpoznać, że dziecko ma objawy wariantu delta? Podpowiadamy.

Aby ochronić dzieci przed wariantem Delta, powinno się zaszczepić jak najwięcej osób dorosłych. Nie jest to jednak takie proste, gdy zainteresowanie szczepieniem maleje zamiast wzrastać.

 

Czytaj także: 1000 plus na dziecko i 400 plus na dziecko - komu będzie przysługiwać?


„Rodzic sam powinien się zaszczepić, jeśli chce chronić dziecko. Powinniśmy wykorzystywać szczepienie kokonowe, czyli podawać preparat osobom z otoczenia dziecka, nie mamy wpływu na to, że szczepionki nie można podawać osobom, które mają mniej niż 12 lat. Czekamy” - mówi w rozmowie z RMF FM pulmonolog dziecięcy doktor Joanna Lange z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Wariant Delta u dzieci – objawy


Objawy wariantu Delta u dzieci to najczęściej:
•    ból głowy,
•    ból gardła,
•    problemy żołądkowe.


Problemy żołądkowe odróżniają wariant Delta od wcześniejszych mutacji COVID-19. U dzieci zachorowanie najczęściej wygląda podobnie jak w przypadku przechorowania grypy żołądkowej lub zakażenia rotawirusem.

 

Sprawdź również: Bezwarunkowy Dochód Podstawowy - dla kogo?


W Polsce odnotowano już 2,8 miliona zakażeń koronawirusem. Wyzdrowieć udało się 2,65 milionowi osób. Wskutek zakażenia koronawirusem zmarło natomiast ponad 76 tysięcy osób. Z kolei najwięcej zakażeń wariantem Delta odnotowano w  Wielkiej Brytanii, 90 proc. w Izraelu, 80 proc. w Hiszpanii i ponad połowa w USA to zakażenia mutacją Delta. W Polsce zakażenie mutacją Delta potwierdzono u 185 osób, co stanowi 47 proc. wszystkich zakażeń – podaje Gazeta.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!