Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps (Kraków)

Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps
zobacz więcej (5)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Fałęcka 39, Kraków
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

  • język angielski
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • taniec nowoczesny
  • zajęcia teatralne
  • kółko kulinarne

Opis obiektu

Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps zaprasza dzieci w wieku 2,5 do 7 lat. W naszej placówce zapewniamy holistyczną edukację poprzez doświadczenia, wycieczki, pracę w grupach i wspaniałą zabawę. A wszystko to realizowane jest pod okiem wykwalifikowanej kadry, w atmosferze ciepła, radości i szacunku dla drugiego człowieka.    NASZE ODDZIAŁY:     ul. Fałęcka 39 ul. Cechowa 48 ul. Polonijna 9 ul. Siewna 30b     JĘZYK ANGIELSKI   Niewątpliwym atutem przedszkola jest codzienna nauka języka angielskiego w naturalny sposób. Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps dąży do wszechstronnego rozwoju dzieci, dostosowując działania do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka.   Język angielski towarzyszy dzieciom przez 3-4 godziny dziennie. Nauka języka realizowana jest w sposób naturalny, metodą częściowej immersji językowej czyli „zanurzania” w języku angielskim, tak samo jak „zanurzane” były dzieci w języku ojczystym od momentu urodzenia. Dziecko...

Galeria

Program nauczania

Publiczne Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps realizuje polską podstawę programową wychowania przedszkolnego zgodnie z rozporządzenie MEN.

 

Dodatkowo w pracy z dziećmi przedszkole anglojęzyczne wykorzystuje różne elementy sprawdzonych metod m.in.: IMMERSJI JĘZYKOWEJ I CLIL, RUCH ROZWIJAJĄCY WERONIKI SHERBORNE, NVC, PEDAGOGIKA MARII MONTESSORI, ZAJĘCIA SENSOPLASTYCZNE I SENSORYCZNE, METODA PROJEKTU.

 

Przedszkole Anglojęzyczne The Little Steps korzysta z następujących programów nauczania:

 

- Olek i Ada; Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska; MAC; 2018 r.

 - Plac zabaw - komplet materiałów dla 5 i 6latków;  WSiP; 2018 r.

 - My First English Adventure; Mady Musiol, Magaly Villarroel; Pesrson; 2016 r.

 - Olek i Ada I love Boo; wyprawka dla przedszkolaka; MAC; 2018 r.

 

Dodatkowo w codziennej pracy dydaktyczno - wychowawczej Nauczyciele pracują w oparciu o autorskie programy edukacyjne dostosowane do możliwości danej grupy oraz indywidulanych potrzeb Dzieci, systematycznie uwzględniając pracę z Dzieckiem z problemami rozwojowymi i dzieckiem zdolnym.

 

Zajęcia programowe w przedszkolu anglojęzycznym realizowane są w ramach projektów edukacyjnych opracowanych przez kadrę pedagogiczną z uwzględnieniem treści wynikających z podstawy programowej. Nauka polega na eksperymentowaniu i ciągłym odkrywaniu świata poprzez warsztatowy charakter zajęć, liczne wycieczki, spotkania z niezwykłymi ludźmi, zabawy, czy przedstawienia. 

 

W naszych przedszkolach zapewniona jest bezpłatna opieka psychologiczna.

 

Dzieci mają także możliwość uczestnictwa raz w tygodniu w bezpłatnych zajęciach z gimnastyki korekcyjnej prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora.

 

 

Kolorowanki