Żłobek Integracyjny Terefere 2

Żłobek Integracyjny Terefere 2
Telefon:
508672724,   12410 56 26
Strona WWW:
www.zlobekterefere.pl

Lokalizacja:

Adres: Zdunów 18c/1, Kraków

Żłobek Integracyjny Terefere 2

Żłobek Integracyjny Terefere 2 Ruczaj to ciepły, przyjazny, lokalny żłobek integracyjny, w którym każde Dziecko poczuje się bezpiecznie, komfortowo i będzie mogło rozwijać się pod okiem sprawdzonej i wykwalifikowanej kadry. Głównym naszym celem było stworzenie miejsca, w którym swój czas wspólnie spędzają dzieci pełnosprawne z dziećmi niepełnosprawnymi. Zależy nam, aby dzieci rozwijały swoją empatię, budowały dobre relacje z innymi, swobodnie się czuły oraz wesoło bawiły ze swoimi rówieśnikami- bez względu na różnice.  


    Terefere powstało także z myślą o Mamach, które po okresie pozostawania z małym dzieckiem w domu, zdecydowały się na powrót do pracy, aby z pełny zaufaniem mogły powierzyć nam swoje pociechy.


    Oferujemy dzieciom dwie przestronne sale do zabaw oraz zaplecze do zajęć rehabilitacyjnych i Integracji Sensorycznej. Posiadamy pomieszczenie kuchenne, w którym wydawane są posiłki przygotowywane przez firmę prowadzącą ekologiczny catering, śliczną, przystosowaną pod najmłodszych łazienkę wraz z toaletami oraz drugie, bezpośrednie wyjście z lokalu, prowadzące do zadbanego przestronnego ogrodu. Nieopodal naszego żłobka znajduje się bezpieczny, ogrodzony plac zabaw.


    W żłobku Terefere zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku od 6-go miesiąca do 3 lat, przez pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godzinach: 7:00 – 18:00.


    Na stałe współpracujemy z grupą doświadczonych rehabilitantów i psychologów. Integracja w naszym żłobku realizowana jest jako forma wspólnej nauki i zabawy. Dzięki temu pozwala ona na możliwość uczestniczenia w naturalnych warunkach społecznych w zróżnicowanej grupie dziecięcej, ucząc akceptacji i tolerancji i niosąc korzyść zarówno dzieciom będącym w normie rozwojowej, jak i dzieciom ze szczególnymi potrzebami.


    Istotne jest by każde dziecko, w ciepłej i przyjaznej atmosferze mogło rozbudzać swoją ciekawość i swój potencjał. Podejmowane przez nas działania mają na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego i umysłowego każdego z naszych dzieci oraz zaszczepienie umiejętności współpracy i prób budowania relacji z innymi dziećmi.