Żłobek Bajka (Kraków)

Żłobek Bajka

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • taniec nowoczesny
  • zajęcia teatralne
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla dzieci
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Żłobku Bajka!

Zapraszamy do naszego niepublicznego żłobka, który mieści się w Krakowie, przy ulicy Ruczaj 43/4. Jesteśmy obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę oraz by rodzice czerpali satysfakcję i zadowolenie z wyboru naszego żłobka. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, edukacja i zabawa - i to właśnie jesteśmy w stanie zapewnić maluchom. Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 0,6-3 lata. Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-18.30. Jesteśmy placówką, która wychodzi naprzeciw potrzebom naszych wychowanków, w szczególności zwracamy uwagę na indywidualny rozwój każdego Dziecka. Stale rozwijamy wachlarz zajęć dodatkowych, tak jak i nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby sprostać potrzebom dzieci spędzających z nami czas.  Do dyspozycji dzieci uczęszczających do naszego żłobka przeznaczyliśmy trzy sale, gdzie...

Galeria

Program nauczania

Najważniejszym zadaniem, jakie sobie stawiamy, jest indywidualny rozwój każdego z naszych Podopiecznych. Stawiamy na rozwój własnej osobowości. Uczymy realizowania zadań do końca. Chcemy, aby dzieci w swobodny sposób poznały społeczne zasady funkcjonowania w grupie; uczyły się poszanowania własnej i cudzej wolności. Pokazujemy jak realizować indywidualne pomysły i podejmować wspólne aktywności nie krzywdząc innych.

W naszym żłobku staramy się rozwijać pasje naszych podopiecznych oferując:

 

Zajęcia z językiem angielskim.

Nauka języka angielskiego prowadzona jest podczas zabaw. Dzieci poznają język wszystkimi zmysłami. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki i ruchu. Dzieci w trakcie zabawy poznają znaczenia dźwięków, z którymi codziennie się osłuchują. Dzięki temu uczą się szybko i łatwo.

 

Zajęcia z chustą KLANZA.

Kolorowe zabawy z chustą animacyjną dzieciaki uwielbiają. Chusta daje bardzo wiele możliwości, dzięki niej zabawy muzyczne i ruchowe stają się o wiele ciekawsze i bardziej atrakcyjne. Chusta umożliwia zabawę w każdych warunkach, integruje oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. Rozwija refleks, koordynację umożliwiając czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie. Świetna zabawa gwarantowana.

 

Zającia muzyczno-ruchowe.

Polegają one na stymulowaniu zmysłów równowagi, wzroku, słuchu i dotyku dzieci . W czasie zajęć wykorzystuje się piosenki dla najmłodszych, muzykę klasyczną, relaksacyjną i odgłosy przyrody. Zajęcia muzyczne służą umuzykalnieniu dzieci, nauczeniu ich poczucia rytmu i gimnastykowaniu ciała. Zabawy w takt muzyki sprzyjają również integracji maluszków w grupie.

 

Zajęcia logopedyczne.

Profilaktyka logopedyczna to podstawa do wyeliminowania ewentualnych przyszłych wad wymowy. Zajęcia te obejmują ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę buzi i języka a także wprowadzają elementy logorytmiki. 

 

Warsztaty plastyczne.

Zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci mają wiele zalet. Są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i wykonywanych innych czynności, do których potrzebne są szczególnie palce. Ponadto dzięki rysowaniu dziecko odkrywa świat. Rysunek jest dla niego źródłem przyjemności estetycznej i radością z własnej twórczości. Dzięki rysowaniu dziecko ma możliwość ekspresji własnych uczuć. Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwalają im ponadto na poprawę ich koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.

 

Gry i zabawy z gimnastyką korekcyjną.

Ruch odgrywa niezwykle ważną rolę w rozwoju duchowym i emocjonalnym dzieci. Pomaga w odreagowaniu napięć, poprawia zdrowie fizyczne, a także pozwala dobrze poznać siebie oraz swoje otoczenie. Zajęcia te stanowią zorganizowaną formę aktywności ruchowej z elementami gimnastyki korekcyjnej, które wspierają proces posturogenezy dzieci w wieku wczesnego dzieciństwa. Kształtują nawyk prawidłowej postawy w życiu codziennym oraz zapobieganie przyszłych schorzeń układu ruchu.

 

Dogoterapia.

Celem zajęć dogoterapeutycznych jest między innymi poprawa funkcjonowania dziecka, nauka komunikacji, wspieranie ogólnego rozwoju, nauka bezpiecznych zachowań przy psie, rozwój empatii i wrażliwości. Zajęcia pomagają w opanowaniu zachowań lękowych.

Kolorowanki