Żłobek Integracyjny Terefere 3

Żłobek Integracyjny Terefere 3
Telefon:
508672724
Strona WWW:
filia3.zlobekterefere.pl

Lokalizacja:

Adres: Reduta 28, Kraków

Żłobek Integracyjny Terefere 3

Żłobek Terefere 3 zlokalizowany jest Krakowie, w dzielnicy Prądnik Czerwony, tuż obok Parku Reduta. To trzeci integracyjny żłobek założony przez Krakowskie Centrum Psychologiczne Salvate, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 3 roku życia. To miejsce, w którym  świetna zabawa, radość i beztroska łączą się z profesjonalną  i troskliwą opieką oraz warunkami idealnymi do rozwijania dziecięcych pasji.


Stworzyliśmy przestrzeń, w której każde dziecko, w ciepłej i przyjaznej atmosferze, może rozbudzać swoją ciekawość świata i potencjał. Wspieramy rozwój emocjonalny i umysłowy każdego z naszych dzieci, zapewniając rodzicom komfortowe warunki powrotu do pracy. Codziennie przeprowadzamy różnego typu zajęcia rozwojowe, rytmiczno-ruchowe, muzyczne i plastyczne – dostosowane do możliwości i wieku dziecka. Naszym priorytetem jest niezwykła dbałość  o komfort i bezpieczeństwo naszych dzieci. Cenimy sobie indywidualne podejście, dlatego zorganizowaliśmy podział dzieci ze względu na wiek i umiejętności. Pierwsza grupa MALUSZKÓW liczy nie więcej niż 16 dzieci, druga grupa STARSZAKÓW- 18 dzieci. Naszymi dziećmi  opiekuje się 6 wykwalifikowanych opiekunek.

 

Kadrę Żłobka TEREFERE stanowią wykształcone, doświadczone i troskliwe opiekunki, dla których istotne jest by dziecko, w ciepłej i przyjaznej atmosferze, mogło rozbudzać swoją ciekawość i potencjał. Podejmowane przez nasz zespół działania mają na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego i umysłowego każdego z naszych dzieci oraz zaszczepienie umiejętności współpracy i prób budowania relacji z innymi dziećmi.

 

Żłobek Terefere to miejsce, o którym rodzice i dzieci mówią, że jest „najlepsze pod słońcem”.

 

W Terefere 3 zapewniamy nowe, przestronne sale zabaw, salę do snu, własny plac zabaw, wsparcie psychologa dziecięcego, spotkania z neurologopedą, zajęcia z integracji sensorycznej oraz sprawdzony, smaczny, ekologiczny catering.


BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

 

    • Do Terefere zakupiony został oczyszczacz powietrza wraz z nawilżaczem i jonizatorem, odkurzacz antyalergiczny oraz OZONATOR powierza.

    • Codziennie dbamy o czystość, sprzątając i dezynfekując pomieszczenia z użyciem atestowanych środków czystości.

    • Żłobek wyposażony  został w system niezbędnych zabezpieczeń (zabezpieczone kontakty, osłony na kaloryferach)

    • Wszystkie pomieszczenia przeznaczone dla naszych podopiecznych zostały pomalowane atestowanymi farbami przeznaczonymi dla najmłodszych i farbami antyalergicznym, a użyte wykładziny  oraz panele posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

    • Każde dziecko posiada własne, opisane wyposażenie osobiste.

    • Wszystkie meble spełniają zasady ergonomii. Krzesełka i stoliki są dostosowane do wzrostu poszczególnych grup wiekowych oraz zgodne z Polska normą PN-EN 1729.

    • Zabawki w Terefere spełniają wymagania bezpieczeństwa i higieny oraz posiadają oznakowania CE.

    • Pomieszczenia, w których przebywają dzieci są niedostępne dla osób z zewnątrz. W żłobku zamontowano domofon.

 

ZAPISY DO NASZEGO ŻŁOBKA - Aktualnie trwa rekrutacja do Żłobka Terefere 3.

 

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

REKRUTACJA do żłobka odbywa się w trzech etapach:

 

1. Rozmowa z rodzicami, omówienie zasad współpracy, wzajemnych oczekiwań, obaw. 

2.  Spotkanie z dzieckiem i rodzicami. To czas dla malucha na poznanie wnętrza, pobawienie się zabawkami, pozaglądanie we wszystkie kąty.

3.   Po obopólnej decyzji współpracy dopełnienie procesu rekrutacyjnego wypełnienie dokumentacji, podpisanie umowy. Witamy nowego członka zespołu Terefere!


ADAPTACJA- Okres adaptacji w Terefere jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb dziecka. Realizujemy program adaptacji z możliwością przebywania rodzica w placówce.

 

Następnie, elastycznie i na bieżąco wydłużamy czas pobytu dziecka bez rodzica, tak aby było to komfortowe i bezpieczne dla dziecka. Są dzieci, które na drugi dzień już chętnie zostaną na kilka godzin, są też takie, które potrzebują dużo więcej czasu na aklimatyzację – to wszystko naturalne, podobnie jak łzy rozstania z rodzicami. Zwykle po wejściu na salę łzy znikają, a zastępuje je szeroki uśmiech. 

 

Z radością informujemy, że od 1 września 2020 roku otworzyliśmy pierwsze Przedszkole Terefere! Jesteśmy dumni z zaufania, jakim obdarzają nas rodzice oraz z tego, że wspólnie z nami, chcą kontynuować naukę i zabawę w naszym gronie. 

 

Zapraszamy na stronę naszego Przedszkola Terefere: 

 

http://przedszkole.terefere.org.pl

https://www.facebook.com/Przedszkole-Terefere-111226840633476/