Kraków: 9 atrakcji dla dzieci na zimę

Kraków: 9 atrakcji dla dzieci na zimę
Drukuj Skomentuj

Kraków oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci - również zimą! Przedstawiamy miejsca, gdzie dzieci będą mogły się wyszaleć albo skorzystać z ciekawych zajęć i spotkań. Sprawdź 9 atrakcji dla dzieci na zimę.

Daj dziecku się wyszaleć!

 

1. Lodowisko Krakowskie

al. 3 Maja 11A (Park Jordana)

Mówiąc o atrakcjach na zimę, obowiązkowo zaczynamy od lodowiska. W Krakowie jest ich kilka. Dla dzieci szczególnie atrakcyjne jest “tafla pod chmurką”, z lodową alejką, w Parku Jordana. W sezonie 2019/2020 Lodowisko Krakowskie będzie otwarte na początku grudnia.

 

2. Wrotkarnia Przewrotki

ul. Centralna 41A

Wrotki zamiast łyżew? To dobry pomysł zwłaszcza na zimne i deszczowe dni, kiedy przyjemniej jest się schować pod dach. A wrotki dostarczą dzieciom tak samo dużo radości, jak łyżwy! Wrotkarnia Przewrotki zaprasza zarówno specjalistów w jeżdżeniu na wrotkach, jak i amatorów - w ofercie znajduje się możliwość wykupienia lekcji podstaw jazdy, freestyle slalomu oraz slide’ów.

 

3. GOkidz! Park Rozrywki

ul. Rzemieślnicza 20G

GOkidz! zaprasza dzieci już od 2 roku życia. Młodsi i starsi będą mogli korzystać z torów ninja, zjeżdżalni, labiryntów i zderzaczy. Każde dziecko będzie miało gdzie się wyszaleć!

4. Centrum Wspinaczkowe Forteca

ul. Racławicka 60

Masz w domu małego miłośnika Spider-mana? Koniecznie zapisz go na zajęcia wspinaczkowe! Centrum Wspinaczkowe Forteca zaprasza zarówno dzieci, młodzież, jak i dzieci niepełnosprawne na zajęcia na ściankach. Wszystkie lekcje odbywają się pod czujnym okiem instruktora!

5. SkakAnka Akademia Brykaczy, Wspinaczy i Gimnastyków

ul. Fiołkowa 15

Skakanka również oferuje zajęcia wspinaczkowe, a oprócz tego sportowe i gimnastyczne, które rozwijają i ducha, i ciało! Do Akademii Brykaczy, Wspinaczy i Gimnastyków można zabrać już 4-miesięczne maluszki. To atrakcja na zimę nie tylko dla dzieci - na rodziców czeka pyszna kawusia, smaołyki oraz biblioteczka i czytelnia tego co już przeczytane.

 

6. Park Wodny

ul. Dobrego Pasterza 126


A może na zimę poszukujesz wspomnienia lata? Skorzystaj z oferty krakowskiego Parku Wodnego! Tam ćwiczą już kilkumiesięczne maluchy, a dla nieco starszych dzieci przewidziane są zajęcia prowadzone w formie zabawowej. Park Wodny ma wydzielone strefy na najmłodszych (z mini-zjeżdżalniami, fontannami i statkami), jak też dla nieco starszych dzieci (ze zjeżdżalniami i rwącą rzeką).

 

Zima z dzieckiem kreatywnie


7. Formy Kolory

ul. Jana Kochanowskiego 30/17

Zimą często nam - i dzieciom - nic się nie chce… Może więc skorzystać z motywujących, ciekawych zajęć? Formy Kolory to przestrzeń, która pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność dzieci! Warto tam zajrzeć, by np. stworzyć oryginalny prezent na Święta 2019.

 

8. CiuCiu Cukier Artist

ul. Grodzka 38

Manufaktura CiuCiu w Krakowie znajduje się niedaleko rynku - zajrzyjcie więc tam przy okazji i skorzystajcie z pokazów robienia słodyczy! Możesz też zapisać dziecko na warsztaty, w czasie których własnoręcznie ulepi lizaka. Brzmi kusząco?

9. Teatr Groteska

ul. Skarbowa 2

Krakowski Teatr Groteska zapewnia rozrywkę i edukację dzieciom przez cały rok - również zimą! Spektakle łączą w sobie kreatywne podejście do problemów bliskich dzieciom z bogactwem wykorzystanych środków artystycznych. Warto śledzić repertuar Teatru Groteska.

 

 

Znajdź też inne atrakcje dla dzieci w Twojej okolicy!

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi