Kreatywne Mikołajki w przedszkolu - jak je zorganizować?

Kreatywne Mikołajki w przedszkolu - jak je zorganizować?
Drukuj Skomentuj

 

Dla wszystkich dzieci Mikołajki są wyjątkowym dniem. W końcu nie możemy spotkać się z prawdziwym św. Mikołajem każdego dnia, prawda? Warto więc zadbać o to, by wizyta Mikołaja w przedszkolu była dla przedszkolaków wspaniałym przeżyciem. Jak zatem zorganizować kreatywne Mikołajki w przedszkolu? Odpowiadamy.

Mikołajki w przedszkolu – długotrwałe przygotowania


Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu to nie lada wydarzenie, do którego trzeba przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Przede wszystkim całe przedszkole – zarówno nauczyciele, jak i dzieci – powinny wziąć udział w dekorowaniu sal przedszkolnych. Przywitanie tak ważnego gościa musi odbyć się perfekcyjnie. Warto m.in. nie tylko wspólnie wykonać różne dekoracje (np. łańcuchy), ale też ogłosić konkurs plastyczny np. na najładniejszą choinkę lub wizerunek świętego Mikołaja, które dzieci wykonają dowolną techniką plastyczną. Świetnie sprawdzi się też konkurs kolęd i świątecznych piosenek.

 

Sprawdź także: Mikołajki - geneza święta

 

Wizyta Mikołaja w przedszkolu


Nauczyciele powinni zadbać, by św. Mikołaj wyglądał i zachowywał się perfekcyjnie, by na długo zapadł w pamięci dzieci. Nie warto więc oszczędzać na stroju i znaleźć odpowiednią osobę, która idealnie sprawdzi się w tej roli. Warto również zadbać o drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzy dzieci. Mogą być to zabawki, które zostaną w przedszkolu lub drobne upominki dla każdego dziecka.

 

Czytaj również: Jak zorganizować wizytę Mikołaja w przedszkolu?


Warto również przygotować dzieci na to, że św. Mikołaj w zamian za prezent może oczekiwać od nich wykonania zadania – na przykład zaśpiewania piosenki lub wyrecytowania wierszyka. Ważne jest więc, by z wyprzedzeniem przygotować dziecko na taką ewentualność, by w momencie odbierania prezentu nie wprawić go w zakłopotanie. Nauczyciele przedszkoli powinni zatem wykorzystać wspólnie spędzany z dziećmi czas, by nauczyć grupę przedszkolną kilku świątecznych wierszyków i piosenek.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!