Książeczki dla dzieci po angielsku -- dlaczego warto mieć w swoim domu?

Książeczki dla dzieci po angielsku -- dlaczego warto mieć w swoim domu?
galeria zdjęć (3) Drukuj Skomentuj

Akwizycja jest procesem przyswajania języka. I, mimo że najczęściej mówimy o „nauczaniu” i „uczeniu się” języka, tak naprawdę go przyswajamy, „akwizujemy”. Ma to zastosowanie zarówno w przypadku języka ojczystego, jak i języka obcego.

Otocz dziecko językiem angielskim


Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko w przyszłości biegle posługiwało się językiem angielskim, postarajmy się ze wszystkich sił otoczyć dziecko tym językiem także w domu rodzinnym.


I wbrew pozorom, Rodzic nie musi znać biegle języka angielskiego, żeby stworzyć dziecku komfortowe warunki do przyswajania go. Wystarczy, że zadba, by w domu były dostępne narzędzia do nauki języka w postaci nagrań, filmów oraz książeczek.
 

Ta sama książka w różnych wersjach językowychDobrym pomysłem jest zakupienie kilku książeczek w języku angielskim lub nawet takich samych książeczek w różnych wersjach językowych: wydanych po polsku i po angielsku.


Wspólne czytanie po angielskuCzytanie książeczki z dzieckiem po angielsku, czytanie mu do poduszki lub wspólne tłumaczenie tekstu oswaja dziecko z językiem angielskim.  Sprawia też, że dziecko w naturalny sposób nabiera kompetencji językowych, kształtuje się jego wrażliwość językowa oraz wzbogaca słownik pojęciowy.

 
Samodzielna zabawa z książeczką też jest owocna

 
Nie ma oczywiście obowiązku czytania po angielsku dziecku przez rodzica. Samo to, że piękne, bogato ilustrowane, angielskie książeczki będą w zasięgu ręki, może sprawić, że dziecko chętniej będzie uczyło się języka angielskiego, oswoiło się z nim i w przyszłości sprawnie nim posługiwało.


Co oznaczają te słowa pod obrazkiem? Jak można to przeczytać? To pytania, które zadaje sobie każdy mały przedszkolak, kiedy oglądają ładnie wydaną książeczkę. Ta naturalna ciekawość jest kluczem do rozwoju odpowiedniego nastawienia i budowania w dziecku zdrowej, wewnętrznej motywacji, tak ważnej w procesie przyswajania języka obcego.

 
Dziecko, które od maleńkości będzie w rodzinnym domu napotykało na treści w języku obcym, będzie w dorosłości traktowało ten język jako normę. Zadbajmy o to — wzbogaćmy półkę z książkami o pozycje wydane w języku angielskim; to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

 

Partnerem tekstu jest Przedszkole Naukowe Norlandia Epic

 

Lokalizacja przedszkola: Przedszkole Warszawa Wola

https://epicprzedszkole.pl/

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)