Kwarantanna narodowa - czy przedszkola będą zamknięte?

Kwarantanna narodowa - czy przedszkola będą zamknięte?
Drukuj Skomentuj

Wielu rodziców martwi się, że wprowadzenie kwarantanny narodowej sprawi, że zostaną zamknięte żłobki i przedszkola. Dla wielu rodziców ich zamknięcie oznaczałoby przymusowy urlop, niższe wypłaty lub trud w znalezieniu swoim pociechom odpowiedniej opieki na ten okres. Przeczytaj, by dowiedzieć się, czy kwarantanna narodowa wiąże się z zamknięciem przedszkoli i żłobków.

 

Kwarantanna narodowa a przedszkola


W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa, rząd podejmuje kolejne decyzje, które mają chronić nas przed zakażeniem i zapobiec kolejnej  fali zachorowań na COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski apelują o rozsądek w świątecznym okresie i zachęcają, aby w tym roku spędzić święta tylko i wyłącznie z domownikami. Działania zostaną podjęte szybko, ponieważ zaraz po świętach – 28 grudnia, rozpocznie się kwarantanna narodowa, która wstępnie potrwa do 17 stycznia.

 


Czytaj również: Zasiłek opiekuńczy po świętach - czy zostanie przedłużony?

 

Rodzice nie powinni mieć obaw, ponieważ przedszkola  i żłobki jako jedyne placówki wychowawczo-opiekuńcze wciąż pozostaną otwarte. Warto zwrócić uwagę na to, że podczas konferencji prasowej ministra zdrowia doszło do nieporozumienia i Adam Niedzielski powiedział, że przedszkola i żłobki będą w czasie kwarantanny narodowej zamknięte. Ministerstwo szybko zreflektowało się i wyjaśniło pomyłkę.

 

Sprawdź także: Sylwester 2020 - jak będzie wyglądał?


Ministerstwo Zdrowia na Tweeterze zamieściło informację, z której wynika, że żłobki w czasie kwarantanny narodowej także, tak jak przedszkola pozostaną otwarte.

 

Czytaj również: Jak dbać o psychikę dziecka w czasie pandemii?

 

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!