Laptop dla nauczyciela - jak złożyć wniosek?

Laptop dla nauczyciela - jak złożyć wniosek?
Drukuj Skomentuj

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że kolejni nauczyciele będą mogli skorzystać z bonu na zakup laptopa. Jak złożyć wniosek o laptopa dla nauczyciela i komu on przysługuje? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Laptopy dla nauczycieli – co trzeba wiedzieć?


Bony na laptopy dla nauczycieli zostały przekazane kolejnym grupom, a dokładniej pedagogom nauczającym w klasach I-III szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Z dofinansowania będą mogli skorzystać już w I kwartale 2025 roku, a więc już nawet w styczniu. Trzeba jednak wcześniej złożyć odpowiedni wniosek. Jak to zrobić?

 


Wniosek o przyznanie laptopa dla nauczycieli


Wnioski o przyznanie dofinansowania na laptopy dla nauczycieli będzie można składać za pośrednictwem dyrektora szkoły w ciągu 30 dni od otrzymania prawa do skorzystania ze świadczenia. Potrzebne będą następujące informacje:
imię (imiona) i nazwisko nauczyciela,
numer PESEL pedagoga,
numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail nauczyciela.


Następnie zebrane od zainteresowanych nauczycieli w danej placówce egzemplarze zostaną przekazane do organu prowadzącego, który w ich imieniu złoży jeden wniosek o przyznanie świadczenia.

 

Sprawdź także: Urlop dla poratowania zdrowia dla nauczycieli - komu przysługuje? Nie wszystkim
 


Jakiego laptopa można kupić z dofinansowania dla nauczycieli?


W ramach tego dofinansowania nauczyciele mogą „kupić” laptopa bądź laptopa przeglądarkowego w cenie 2500 złotych. Należy mieć jednak na uwadze, że wybrany sprzęt musi być zakupiony u wybranych przedsiębiorców, których lista zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji oraz spełniać poniższe wymagania:

  • wydajność w teście CrossMark co najmniej 1000 punktów,
     
  • pamięć RAM lub zunifikowaną co najmniej 8GB,
     
  • pamięć masową (dysk SSD) co najmniej 128GB,
     
  • minimum swa złącza komunikacyjne, w tym umożliwiające podłączenie wideo,
     
  • WiFi i Bluetooth co najmniej wersja 5,
     
  • ekran co najmniej 13 cali o rozdzielczości minimum FHD.
     
  • zainstalowane (lub udostępnione do darmowego pobrania):  64-bitowy system operacyjny w polskiej wersji językowej, przeglądarkę internetową, program do obsługi poczty elektronicznej, aplikację do tworzenia prezentacji, arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu z możliwością umieszczania obiektów zewnętrznych i zapisywania plików przynajmniej w formacie DOCX i PDF, aplikację do tworzenia i edycji grafiki, narzędzia do programowania oraz edytor wideo i dźwięku,
     
  • przynajmniej 36-miesięczny okres gwarancji producenta, a serwis gwarancyjny musi znajdować się na terytorium Polski.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: edziecko.pl

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!