Teatr im. Hansa Christiana Andersena

Teatr im. Hansa Christiana Andersena
Telefon:
609703570,   81532 16 28
Strona WWW:
www.teatrandersena.pl

Lokalizacja:

Adres: Plac Teatralny 1, Lublin

Teatr im. Hansa Christiana Andersena

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie to przestrzeń, w której przenika się to, co piękne i ciekawe z tym, co trudne i zmuszające do refleksji. Jest to też miejsce, gdzie teatr lalek współistnieje z teatrem żywego planu, dodatkowo korzystając z nowoczesnych technik multimedialnych. Magia miesza się z  codziennością i  oddziałuje na  wszystkie zmysły.

 

Obecnie Teatr cieszy się długą historią, świetną renomą, a także dużym zainteresowaniem publiczności. W jego murach organizowane są nie tylko spektakle, ale także warsztaty, zajęcia instruktorskie i inne niekonwencjonalne działania para-teatralne. Ich celem jest umożliwienie pełniejszego, wielozmysłowego odbioru sztuki, ale także rozwój asertywności, umiejętności krytycznego myślenia, prowadzenia dyskusji i rozwiązywania konfliktów.

 

EDUKACJA - oferta dla osób indywidualnych, oferta dla grup szkolnych i przedszkolnych

 

Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też form sztuki i działań. A zatem – otwieramy się dla Was! Do zobaczenia w teatrze!