Majówka z dzieckiem. Gdzie pojechać z rodziną w weekend majowy?

Majówka z dzieckiem. Gdzie pojechać z rodziną w weekend majowy?
Drukuj Skomentuj

Majówka zbliża się wielkimi krokami – ba, dla niektórych już się rozpoczęła. Warto wykorzystać ten czas wolny na spędzenie go z dzieckiem. Wcale nie musisz jednak wyjeżdżać daleko i wydawać kroci, by spędzić czas w przyjemny sposób. Podpowiadamy, gdzie pojechać z rodziną w weekend majowy.

Majówka z dzieckiem – gdzie pojechać?


Jeśli nie chcesz rujnować domowego budżetu, ale chcesz gdzieś pojechać na majówkę z dzieckiem, szukaj atrakcji w swojej najbliższej okolicy. Z pewnością znajdziesz interesujące muzeum bądź ścieżkę przyrodniczą, która będzie dla twojego dziecka okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i obserwowania przyrody. Większość takich ścieżek jest przystosowana do maluchów w wózkach i przedszkolaków, więc nic nie stoi na przeszkodzie. Zwieńczeniem takiego dnia na świeżym powietrzu może być na przykład ognisko bądź grill w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu. To również doskonała okazja do integracji z innymi dziećmi, gdyż na pewno będzie okazja do zapoznania się z innymi rodzinami.

 

Sprawdź również: Wychowanie w poszanowaniu natury. Edukacja ekologiczna w przedszkolu

 

Fajne miejsca na weekend majowy z dzieckiem


Jeśli mamy możliwość wyjazdu na kilka dni, nie wahajmy się. To świetna opcja na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Najpopularniejszą miejscówką na weekend majowy są oczywiście Tatry. Nie brakuje tam różnorodnych atrakcji dla dzieci.


W majówkę można wybrać również wypoczynek w jednym z większych miast w Polsce. Polecają się szczególnie Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań itd. To miejsca, w których można znaleźć aquaparki, zoo i inne atrakcje, które spodobają się dzieciom. Nie brakuje tam też pięknych miejsc i ciekawych muzeów oraz innych intrygujących placówek, w których można się świetnie bawić.


Na majówkę z dzieckiem polecają się też Bieszczady, Góry Świętokrzyskie, Karkonosze, Góry Sowie, ale i Pomorze czy Mazury. W żadnym z tych miejsc nie sposób się nudzić.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!