Małe modelki

Małe modelki
Drukuj Skomentuj

W pierwszych latach życia dziecka to rodzice decydują w co ubiorą swoje pociechy. Ubiór dziecka powinien być adekwatny do pogodny oraz przede wszystkim wygodny. Obecnie zauważa się zjawisko w którym rodzice pod wpływem mediów bądź namów dzieci ubierają swoje podopieczne w buty na obcasach tworząc ze swoich pociech małe modelki. Bez względu na to co kieruje rodzicami skutki ubierania małej dziewczynki w dorosłe buty mogą być bardzo negatywne.

Buty na obcasie

W Polsce nie jest to jeszcze problem tak powszechny jak np. w Hiszpanii, gdzie sklepy dla dziecka zalewane są nowymi modelami butów na obcasie. Buty dla dzieci wzorowane są na modzie dorosłych. Nie ma jeszcze powodu do obaw, bo pomysł na buty na podwyższonym obcasie dla dzieci nie znalazł się z ogólnoświatową aprobatą, jednak warto dmuchać na zimne. Ubierając dziewczynkę w dorosłe buty czasem na siłę, za namową dziecka bądź dla żartu staramy się zrobić z dziecka osobę dorosłą. Jeśli takie czynności są w formie zabawy, bądź na bardzo szczególną okazję nie mamy powodu do niepokoju. Niestety, gdy buty dla dzieci na wysokim obcasie zakładamy dziecku na co dzień to jest to nieodpowiedzialne zachowanie.

Moda dziecięca

Kiedy pierwszy raz córka pary hollywoodzkich aktorów pojawiła się w butach na obcasie wywołało to lawinę komentarzy i dyskusji. Dziewczynka pierwszy raz wystąpiła w butach na obcasie gdy miała 3 latka! Opinie na ten temat są bardzo różne, jedni twierdzą, że to ikona stylu inni zaś uważają, że to przesada i robienie z 3-letniej dziewczynki małej modelki i modnisi. 

Modnisia

To w co ubierane są nasze dzieci w przedszkolu to wyraz naszych osobistych przekonań i upodobań. Przedszkolaki nie przywiązują uwagi do stroju dlatego jeśli już od najmłodszych lat matki wpoją dziewczynkom, że wartość człowieka wyraża się w pięknym stroju i przesadnym zadbaniu o siebie skutki w dalszym życiu będą nieodwracalne. Małe modelki zamiast bawić się z rówieśnikami będą przechwalać się strojem i przesadnie dbać o wygląd. Buty dla dzieci coraz częściej pojawiają się w wersji na obcasie i rodzice powinni być uczuleni to tego typu produkty. Nie stanie się nic złego jeśli ubierzemy dziecko raz na specjalną okazję w buty na obcasie, jednak gdy będziemy robić to codziennie może to prowadzić do nieodwracalnych skutków.

Ortopeda dziecięcy

Noszenie bucików na wysokich obcasach przez małe dziewczynki może prowadzić do zdeformowania wrażliwych dziecięcych stóp. Każdy zapytany o problem ortopeda dziecięcy twierdzi, że jeśli delikatne stopy małych dziewczynek przez dłuższy czas będą nadwyrężone przez niewłaściwe obuwie stopy zdeformują się. Dzieje się tak, ponieważ podczas chodzenia na wysokim obcasie stopa skraca się, co później przy próbie jej rozprostowania przynosi dziecku ból. Co więcej wysokie obcasy mogą doprowadzić do uszkodzenia torebki stawowej oraz wiązadeł, dlatego tak ważne jest aby buty dla dzieci były odpowiednio dobrane. Dla rodziców najważniejsze powinno być zdrowie i dobre samopoczucie dzieci a nie ich doskonały wygląd. Obecnie każdy sklep dla dzieci oferuje szereg różnorodnych i bezpiecznych akcesoriów dziecięcych, które zadowolą dziecięce gusta. Dziewczynki będą wyglądać ładnie i przede wszystkim odzież będzie wygodna i komfortowa.

Zdrowy rozsądek

Dbałość o wygląd jest cechą nastolatków, którzy przeżywają bunt młodzieńczy. Nie pozwólmy by nasze pociechy, które dopiero poszły do przedszkola zamieniły się w małe modelki przesadnie dbające o zewnętrzną prezencję. Zapewnijmy naszym podopiecznym szczęśliwe i pouczające dzieciństwo oraz prawidłowy rozwój. Wpajajmy dzieciom dobre wartości i uczmy ich dobrego postępowania. Buty na wysokim obcasie mogą poczekać. Zbyt szybka próba zrobienia z małego dziecka podróbkę osoby dorosłej może zrobić szkody w psychice dziecka oraz pozbawić ich poczucia bezpieczeństwa. Stylizacja dzieci na "małych dorosłych" pcha pociechy w kierunku fałszywej dojrzałości, która w żadnym stopniu nie przypomina tej prawdziwej. To jaki użytek rodzice zrobią z nowych ofert obuwniczych dla dzieci zależy tylko i wyłącznie od niego dlatego też miejmy na uwadze zdrowie i samopoczucie naszych pociech zanim zrobimy zakupy w sklepie dla dzieci.

 

Na podstawie artykułu z: www.onet.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Tagi